Hapja e listave/ Veliaj: Opozita e ka mendjen tek renditja, ne tek lista e halleve të qytetarëve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj komentoi hapjen e listave duke thumbuar opozitën.

I ftuar në emisionin “Open”, Veliaj u shpreh se opozita e ka mendjen te renditja në lista, ndërsa qeveria e ka mendjen te listave e halleve të qytetarëve.

“Ata e kanë mendjen te renditja në listë. Në cilën listë jam, ku e kam vendin në listë. Ndërsa ne e kemi mendjen te lista e halleve të qytetarëve.  Ne e kemi mendjen te lista e shtëpive që do ndërtojmë pas tërmetit. Opozita flet për listat elektorale. Ne flasim për një tjetër listë, shkollat që ndërtojmë, shtëpitë që po u japim çelësat. Ne kemi dy anë, një anë që po flet për listat dhe një për punën. Në orën 4 të mëngjesit kur bie tërmeti, kush i jep dum këtij muhabeti. Një që kthehet dhe fle nga ana tjetër, apo një person që thotë ku janë zjarrfikëset, strukturat”, theksoi ai ndër të tjera.

Pa.Va/Fjala.al

 

 

 


Të fundit

Akuzat lidhur me çështjen ‘McGonigal’, ministrja Ibrahimaj: Bëhet për zhurmë

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delinda Ibrahimaj u pyet dhe për akuzat e ngritura nga opozita për çështjen e...

Vdekja e nënës 30-vjeçare në maternitet/ Familjarët akuza mjekut: I ka bërë gjilpërë…

Disa orë pasi 30-vjeçarja M.V ndërroi jetë në ambientet e spitalit "Koço Gliozheni" 4 ditë pasi solli në jetën foshnjen e saj, familjarët e...

“Di shumë gjëra”/ Gazetarja i kthehet Oltës: Zoti nuk u kursye aspak për ty, përse po…

Këtë javë Olta Gixhari e ka zhvilluar lojën e saj me “kërcënime”. Siç nuk i ka hije një gruaje, aktorja gjatë gjithë kohës e...

Vrasja që tronditi vendin/ Flet djali i viktimës në Gramsh: Mos ma njollosni babain

Nipi i Xhevit Sinanit ka folur pas krimit të rëndë në Gramsh, ku i moshuari vrau gruan dhe vëllain e tij. Djali i viktimës, Shaqir...

E reja humbi jetën disa ditë pas lindjes/ Materniteti “Koco Gliozheni”: Në momentin që..

Materniteti  “Koco Gliozheni” ka reaguar pasi një 30-vjeçare humbi jetën disa ditë pas lindjes. Përmes një deklarate zyrtare, SUOGJ “Koco Gliozheni” thekson se lindja e...

Lajme të tjera

Web TV