Përfundon votimi në Pogradec/ PD skualifikon Klevis Balliun dhe ish-kryebashkiakun Kapri

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ka përfunduar votimi për kandidatët e Partisë Demokratke në Pogradec. Demokratët kanë përjashtuar nga lista konkurruese ish-deputetin Klevis Balliu dhe ish-kryetarin e bashkisë Eduart Kapri.

Balliu ka kërkuar ta heqë nga lista e mëtejshme ish-kryetarin e bashkisë Eduard Kaprin, duke e parë si rival potencial për zgjedhjet e 25 prillit dhe të njëjtën gjë ka bërë edhe Kapri nga ana tjetër.

Të dy kanë punuar fort për të përjashtuar nga lista e mëtejshme njëri tjetrin. Kjo luftë midis tyre bëri që të përjashtohen të dy nga listat. Ky duel i fortë midis tyre pritej pa filluar votimi.

Klevis Balliu ka marrë 310 vota kundër, ndërsa Eduart Kapri 170 vota kundër. Në votimet e PD-së në Pogradec për kandidatë për deputetë votuan 450 anëtarë.

 

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Tmerrohen banorët e Freskut në Tiranë, helikopteri u hedh një lëndë të paidentifikuar

Pasditen e sotme në zonën e Freskut në Tiranë, banorët e zonës janë alarmuar nga një ndodhi aspak e...

Berisha: Zhvillimi për çështjen “McGonigal”, detyroi Ramën të bënte draftin për Kosovën

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se drafti që kreu i qeverisë Edi Rama prezantoi sot për Kosovën është i hartuar në Serbi. Gjatë një interviste në...

VIDEO/ Benzema prezantohet në mënyrë spektakolare tek Al-Ittihad mes 60 mijë tifozëve

Pamjet e para të Karim Benzemas me fanellën e Al-Ittihad janë mbresëlënese. Sulmuesi francez u prezantua para tifozëve në fushë në “King Abdullah Sports...

Rubini më i madh dhe më i vlefshëm ndonjëherë shitet në ankand, ja sa kushtoi ai

Një rubin 55,22 karatësh është bërë guri më e madh dhe më i vlefshëm i këtij lloji që është shitur ndonjëherë në ankand, duke...

Analiza e VOA: Mike Pence sfidon Trump për të qenë kandidat i republikanëve

Këtë javë disa republikanë kanë shpallur kandidaturën për president në përpjekje për të penguar ish-Presidentin Donald Trump që të marrë emërimin e Partisë Republikane...

Lajme të tjera

Web TV