Zgjedhjet në SHBA, Trump: Nëse fiton Biden, Krishtlindjet do të anulohen

113 563 lexime

101,061FansaPëlqeje

Nëse fiton Biden, Krishtlindja do të anulohet”.

Kështu është shprehur presidenti Donald Trump të dielën gjatë një takimi elektoral në Nevada, duke shënuar kështu një nga sulmet më të veçanta që Trump ka bërë ndaj kundërshtarit të tij, kandidatit Joe Biden në kuadër të zgjedhjeve presidenciale të 2020-ës.

Ai deklaroi se nëse fiton Biden, menjëherë do të urdhëronte një bllokim për shkak të pandemisë së koronavirusit, një veprim i tillë për rrjedhojë do të “anulonte” edhe festën e Krishtlindjes.

Nën bllokimin e Joe Biden, sezoni i Krishtlindjeve do të anulohet”, ishin fjalët e sakta të Presidentit, i cili më pas ftoi të gjithë votuesit amerikanë të votonin për të.

COVID po e kthen kurbën, ne do t’i kthehemi jetës normale”, deklaroi ai, duke nënkuptuar se nëse do të rikonfirmohej President jo vetëm që s’do të kishte bllokim, por gjithçka do t’i kthehej jetës normale sa më shpejt të jetë e mundur.

Shikoni se çfarë po ndodh në Europë, pas bllokimit ka një shpërthim të ri të resteve të reja”, shtoi Trump, duke theksuar më tej se Biden është “një shprehje e një politike të korruptuar”. /Re.D/Fjala.al

Të fundit

4 viktima dhe 560 raste të reja me COVID në Kosovë

Kosova ka regjistruar 14 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit dhe 560 raste të reja pozitive në...

Covid/ Rusia fillon vaksinimin nga Moska, 70 qendra që ndihmojnë procesin

Rusia po fillon programin e saj të vaksinimit Covid-19, me klinikat në Moskë të cilat kanë prioritet ata që janë më të rrezikuar nga...

Kapen 275 kg drogë me stampën “Dragon Ball” në Itali, pranga 3 shqiptarëve

Policia italiane ka sekuestruar ditën e sotme 275 kg drogë prej të cilave 160 kg hashash dhe 115 kg marijuanë. Sipas raportimeve nga media italiane,...

COVID-19/ Turqia në izolim gjatë fundjavës

Turqia gjatë kësaj fundjave është futur në izolim, pasi rastet e reja me koronavirus dhe vdekjet, kanë shënuar numra rekord ditët fundit. Masa e izolimit...

Ky shtet nxjerr në ankand 170 elefantë të egër për shkak të thatësirës

Namibia ka nxjerrë në shitje 170 elefantë të egër "me vlerë të lartë" për shkak të thatësirës dhe një rritje të vrullshme në numrin...

Lajme të tjera

Web TV