Rikthimi i Superiores/ Liga e Futbollit: Vendosim të hënën

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Liga Profesioniste e Futbollit njoftoi se akoma nuk ka një përgjigje zyrtare nga ana e qeverisë për kërkesat e saj, ndaj do të mblidhen sërish ditën e hënë për të diskutuar për hapat e mëtejshëm.

Vetëm pak ditë më parë kreu i Federatës së Futbollit Armando Duka u shpreh se kishte zhvilluar një takim me kryeministrin Rama dhe se priste shumë shpejt përgjigje pozitive prej tij për kërkesat ekonomike të Ligës së Futbollit që mbajnë peng nisjen e kampionatit.

Për këtë arsye ata do të mblidhen sërish ditën e hënë për të diskutuar për hapat e mëtejshëm që do të ndjekin.

Futbolli shqiptar duhet të kishte nisur prej kohësh, por klubet me presidentët përkatës kanë vendosur të bojkotojnë kampionatin derisa të gjendet një marrëveshje me qeverinë.

 

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Rama publikon pamje nga marrja e tamponit në banesë, mjekët: Është sfida jonë

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e kësaj të mërkure e ka nisur me një video ku pasqyrohet momenti kur qytetarëve...

Thirrja e OBSH-së: Shmangni grumbullimet për të festuar Krishtlindjet

Rastet e infektimit me koronavirus në të gjithë botën po i afrohen 60 milion, ndërsa viktimat pothuajse llogariten 1 milion e 400 mijë. Shtetet...

I shënoi Juves dhe festoi si Ronaldo/ Uzuni ‘pushton’ rrjetet sociale dhe mediat e huaja

Myrto Uzuni shënoi në minutën e 19’ të sfidës Juventus – Ferencvaros, duke festuar si CR7 para syve të këtij të fundit. Talenti i Shqipërisë...

Pasojat e koronavirusit përplasin në akuza Ramën dhe Bashën

Në diferencë të shkurtër kohe mes tyre kryeministri Edi Rama dhe kreu i PD-së Lulzim Basha kanë komentuar situatën aktuale të pasojave të Covid-19,...

Lajme të tjera

Web TV