Shifra alarmante/ 221 viktima dhe 21,994 raste të reja në Itali

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

21,994 raste të reja me Covid-19 dhe 221 viktima janë shënuar gjatë 24 orëve të fundit në Itali.

Rajoni me numrin më të lartë të të infektuarve është sërish Lombardia, ku u regjistruan 5,035 raste të reja, e ndjekur nga Piemonte (2,458), Campania (2,761) dhe Lazio (1,993).

Ndërkohë, presioni mbi njësitë e kujdesit intensiv po rritet. Edhe 127 pacientë të tjerë raportohet t’i jenë shtuar këtij pavijoni. Ndërsa, në total, numri shkon në 1,411. Gjatë këtyre orëve janë kryer 174,398 testime.

Kujtojmë se ditën e djeshme janë shënuar 141 viktima dhe 17.012 raste të reja.

Pa.Va/Fjala.al

 

 

Të fundit

E fshehta e dorёshkrimit

Dorèshkrimet nuk digjen/ Mihail Bulgakov Nga Fatmir Minguli Ishin  ditёt e para tё  karantinёs e brenda shtёpisё  mё dukej  se vlera...

Dhunonte dhe kërcënonte me vrasje bashkëshorten, arrestohet dibrani

Një 46-vjeçar është arrestuar nga Policia e Dibrës pasi ushtronte dhunë ndaj bashkëshortes dhe e kërcënonte me vrasje. Në pranga ka rënë shtetasi E....

Elbasan/ Balla takim me bizneset e vogla: Është çliruar plotësisht nga tatim-fitimi dhe TVSH-ja

Nisma fiskale që hyn në fuqi më 1 Janar 2021 për zerimin e tatim fitimit për bizneset deri në 14 milion lekë, dhe e...

Godet me grusht mjekun e urgjencës së Elbasanit, arrestohet 29-vjeçari

Policia e Elbasanit arrestoi një 29-vjeçar. Ai akuzohet se ditën e djeshme goditi një mjek në spitalin e qytetit teksa ishte në krye të...

Rruga e Adriatikut dhe gënjeshtrat për mikëpritjen

Guido Ruotolo  Në reportazhin e tij të dytë gazetari i mirënjohur italian Guido Ruotola sjellë për lexuesin shqiptar kujtimet dhe mbresat e tij nga viti...

Lajme të tjera

Web TV