Bilanc tragjik në Turqi, shkon në 3 numri i shqiptarëve që kanë humbur jetën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dy shqiptarë të tjerë nga Kosova, kanë ndërruar jetë pas tërmetit të fuqishëm në Turqi.

Pas 64-vjeçares që u gjet e vdekur duke përqafuar të birin, dy kosovarë të tjerë i shtohen viktimave.

Bëhet fjalë për një çift bashkëshortësh, Hatixhe dhe Bajram Dogruja (70 dhe 73 vjeç). Edhe këta të dy, njësoj si viktima e parë, janë pjesë e shqiptarëve që janë zhvendosur në Turqi në vitin 1956.

Në Greqi, në ishullin Samos që u prek gjithashtu nga tërmeti, vdiqën dy të rinj, adoleshentë, teksa ktheheshin nga shkolla. Numri total i viktimave ka shkuar në 39 për shkak të tërmetit të fuqishëm.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

VIDEO-“Romancë” në samitin e BE-së/ Rama “mbyt me puthje” Giorgia Melonin

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Moldavi, ku është mbledhur Komuniteti Politik Europian, bashkë me liderë të tjerë të...

Vetmia mbaroi! Këto shenja horoskopi do të gjejnë gjysmën tjetër në qershor

Vera erdhi, temperaturat po rriten, humori bëhet më i lehtë dhe nevoja për dashuri fillon të stimulohet shumë më tepër. Pra, qershori, muaji ku Afërdita...

1 Qershori/ Përurohet Akademia e parë e Çiklizmit, Veliaj: Dhuratë për fëmijët e Tiranës

Në Parkun e Liqenit Artificial të Tiranës u inaugurua sot Akademia e Çiklizmit, një hapësirë e standardizuar e stërvitjes dhe garave për të vegjlit....

Gjykata lë në burg Belerin/ Reagon Ministria e Jashtme Greke: E jashtëligjshme

Ministria e Jashtme greke ka dalë në një deklaratë për shtyp për çështjen Beleri. Në këtë deklaratë theksohet se, “Refuzimi i sotëm i ankesës kundër...

Vin Veli flet për raportin me Bora Zemanin: Marrëdhënia është shumë e mirë

Edhe pse kanë vite të ndarë dhe secili ka vijuar jetën e tyre, Bora Zemanin dhe Vin Veli do i bashkojë gjithnjë një dashuri...

Lajme të tjera

Web TV