Italia vijon shifrat e larta/ Mbi 34 mijë raste të reja gjatë 24 orëve të fundit

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

34,767 raste të reja dhe 692 viktima janë shënuar gjatë 24 orëve të fundit në Itali.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 49,261, ndërsa numri i të shëruarve që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 529,524, pasi në 24 orët e fundit janë shëruar 19,502.

Sa i përket rajoneve më të prekura: Lombardia është konfirmuar si ajo me rritjen më të madhe të rasteve në 24 orë në + 8553, një shifër kjo pak më e ulët se 9,221 e djeshme.

Ndjekur nga Veneto (+3.567) dhe Campania (+3.554), + 2.896 në Piemonte, Emilia Romagna +2.723 raste, 2.658 të reja në Lazio.

Në Toscana ka 1.892 raste të reja, ndërsa në Siçili rritja është 1.838. Nga ana tjetër, ka 1,377 më shumë infeksione të regjistruara në Pulia dhe 1,043 ato në Friuli Venezia Giulia. Vetëm Valle d’Aosta regjistroi një rritje me dy shifra (+91) ndërsa rajonet e mbetura regjistruan raste të reja, të gjitha me tre shifra.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Italia vijon shifrat e larta/ Mbi 34 mijë raste të reja gjatë 24 orëve të fundit

34,767 raste të reja dhe 692 viktima janë shënuar gjatë 24 orëve të fundit në Itali. Numri i përgjithshëm i...

U dha injeksion vdekjeprurës pacientëve me Covid-19, Policia arreston mjekun

Policia gjermane ka hapur një rast hetimi në qytetin Essen, ku një mjek dyshohet se u ka injektuar dy pacientëve të prekur me COVID-19...

Rama kërkon ndihmën e qytetarëve: Të shmangim një izolim të dytë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama u ka bërë thirrje qytetarëve që të kontribuojnë dhe të shmangin një mbyllje tjetër totale si ajo e pranverës...

Zjarr tek ambientet e Piramidës në Tiranë, Policia jep detajet

Një zjarr është raportuar të ketë ndodhur në ambientet e Piramidës në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:15, ku mësohet se ka pasur vetëm...

Fotot nga morgu i Tiranës/ Rama: Çnjerëzore të bësh politikë me inskenime fotografike dhe numrin e të vdekurve

Kryeministri Rama e cilësoi çnjerëzore dhe madje edhe përtej çdo pikëpamje demokratike dhe lufte për pushtet që të luash me të vdekurit. Rama i cilësoi...

Lajme të tjera

Web TV