Meta e Kryemadhi tek ditëlindja e Bes Kallakut/ Braçe: A e kuptoni sa fals janë?

113 563 lexime

101,061FansaPëlqeje

Zëvendës kryeministri Erjon Braçe, i ka uruar ditëlindjen Bes Kallakut dhe e ka përqendruar vëmendjen tek mos zbatimi i masave kundër COVID-19.

Teksa ka nxjerrë edhe fotot se në festë kanë qenë më shumë se 10 persona, mes tyre edhe Presidenti i Republikës, Ilir Meta sëbashku me bashkëshorten e tij, kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhitë cilët shfaqen duke kërcyer, Braçe nëpërmjet disa pyetjeve retorike thotë se ata (politikanët që kanë marrë pjesë në festë) maskën e mbajnë vetëm kur dalin në televizor, ndërsa shqetësimin për shqiptarët e infektuar, sipas tij, e kane retorike politike, instrument permes te cilit mendojne se do kapin pushtetin.

Teksa shkruan se 30 mijë lekëshja me të cilën gjobiten qytetarët e thjeshtë, nuk i bën derman Presidentit, Braçe ka kërkuar nga qytetarët të shkruajnë nga një gjobë si popull për Metën.

“BES, TË BËHESH 135 VJEÇ;

PËR VETE, PËR PRINDËRIT,

PËR ZONJËN E VAJZËN!

Të kesh çdo të mirë për vete e për ta!

Të kësh SHËNDET o Bes,

për vete e për ta!

Tani, gëzimi kur bën 35 vjeç është normal, po në këtë kohë a është i ligjshëm?;

Po lë mënjanë ligjin edhe pse duhet të jetë i pari, por po pyes nga pikpamja morale!!

Unë them joooo!

Ti je një figure publike e kudo në botë, të tillë-janë apo jo të infektuar, e kanë kaluar apo jo Covid, përcjellin mesazh për të tjerë njerëz! Kjo i bën modele edhe më të mirë, të tillë që vlejnë edhe shërbejnë! Nejse, të rrosh sa më shumë! Tani kam dy fjalë për këta njerëzit e festës, këta të politikës;

A E KUPTONI SE SA FALS JANË?

A E KUPTONI QË MASKËN E KANË PËR NË TV E ASKUND KU JETOJNË?

Lexo edhe :  Imzot George Frendo shërohet nga Covid-19: Larg grigjes jam ndjerë si kokë pa trup

A E KUPTONI QË “SHQETËSIMIN” PËR NUMRIN E SHQIPITARËVE TË INFEKTUAR, TË SHTRUAR NË SPITALE APO QË KANË HUMBUR JETËN,

E KANË RETORIKË POLITIKE, INSTRUMENT PËRMES TË CILIT MENDOJNË SE DO KAPIN PUSHTETIN?

A e kuptoni që këta refuzojnë çdo ligj, çdo rregull, çdo masë, përbuzin çdo përpjekje të njerëzve të zakonshëm dhe të mjekëve e infermierëve të jashtëzakonshëm?

Por mbi te gjitha;

A E KUPTONI SE KËTA REFUZOJNË TË JENË SI JU, TË BARABARTË ME JU?!

E di që do më turreni tani me pyetjen legjitime:

Po këta pse nuk gjobiten?!

Ca tu them?

Po ju përgjigjem edhe unë me një pyetje:

A KA MË TURP SE NJË PRESIDENT QË THYEN LIGJET E RREGULLAT E REPUBLIKËS SË TIJ?

E ftillon gjoba një të tillë?

Unë them se ajo 3000 lekëshja nuk i bën derman!

Pyetje e kam;

A SHKRUAJMË NGA NJË GJOBË SI POPULL PËR KËTË;

#GJOBEPERPRESIDENTIN

vo: po ky politikani i ri që quan shkelje ligji pse i tregojnë rregullat në një fushë dhe shkel ligjin siç e shihni në kohë pandemie, çfare do këtu?!”, shkruan Braçe.

 

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

E trishtë/ Ermal Fejzullahu humb personin e shtrenjtë

Këngëtari i njohur, Ermal Fejzullahu ka humbur personin shumë të dashur për të, gjyshen e tij. Përmes një postimi në...

Basha takim në Lezhë: Kjo situatë duhet të marrë fund!

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, zhvilloi takime me qytetarët dhe bizneset në Lezhë. Përmes një mesazhi në “Facebook”, Basha thekson se “Të mbetur pa...

Anglia jep lajmin e mirë: Vaksina mbërrin për disa orë

Vaksina do të mbërrijë në Mbretërinë e Bashkuar për disa orë. Kjo ka qënë deklarata e zv-shefit të përgjithshëm mjeksor, Jonathan Van-Tam. “Ne presim që të...

Në Angli japin lajmin e shumëpritur: Vaksina e ‘Pfizer’ mbërrin brenda disa orësh

Zv/shefi mjekësor i Anglisë, Jonathan Van-Tam dha lajmin  e mirë se vaksina e Pfizer për COVID-19 mbërrin brenda disa orësh në ishull. “Ne presim që...

Serbët përdhunuan edhe burra, dëshmia ‘rrëqethëse’ e të mbijetuarit (VIDEO)

Tridhjetë e një burra në Kosovë kanë marrë statusin e viktimave të dhunës seksuale që kanë ndodhur gjatë luftës 1998-’99. Shumë të tjerë hezitojnë...

Lajme të tjera

Web TV