Disa ide si të bëni dhurata fantastike për Krishtlindje dhe Vitin e Ri

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Duhet kohë, kreativitet dhe pasion për të bërë dhuratat e duhura që të lënë përshtypje të mirë tek personat që u adresohen. Të shkojmë në qendrat tregtare për shopping apo të krijojmë vetë diçka autentike ? Prestiogjozia britanike “Daily Mail” na sjellë një listë me dhuratat e duhura për festën e Krishtlindjeve.

Shirita lulesh

Mjafton një shëtitje në ajër të pastër dhe është një rast i mirë për të mbledhur manaferra të egra të kuqe dhe degë pishe.Me to mund të realizoni një shirit lulesh tipike të Krishtlindjeve, për një urim të veçantë, e pse jo, ta përdorni dhe si zbukurim në tavolinën e Festës.

Përqafimi i ngrohtë

Një batanije plot ngjyra, apo një palë çorape për natën, një triko e butë. Triko është mjaft domethënëse për atë që e punon dhe atë që e merr dhuratë. Një këshillë e zgjuar? Mendo ngjyrën e preferuar që ka personi dhe nis punën.

Shportë e personalizuar

Në kohët e sotme e dimë mjaft mirë rolin e rëndësishëm që ka ushqimi në mirëqënien e një njeriu. Në vend të shportës klasike gastronomike preferojmë një shportë të bërë vetë, me produktet e preferuara të personit që do ia dhurojmë. Mes ushqimeve bio dhe materiale të cilësisë së parë, nuk e kemi sikletin e zgjedhjes.

Livandoja e kaltër

Livando është një ilaç kundër dhimbjeve të qafës dhe një parfum i mirë për dollapet. Mbështillini në qese te vogla, dhe mund të përdorni pambuk ose tyl për të mbushur qeset me petale trëndafili, kanellë dhe livando.

Shije në kuzhinë

Nëse kemi kohë dhe dëshirë mund të përgatisim reçel si një ide e mirë për tua dhuruar prindërve apo miqve.

Ambazhurë dritash

Lexo edhe :  Facebook do të na tregojë edhe çfarë fqinjësh kemi

Të thjeshtë dhe efektiv. Për shembull një kavanoz xhami, si ato për reçel, dhe një shirit dritash led. Do të krijoni një ambazhur special për tu vendosur tek dera hyrëse apo në studio për të krijuar atmosferë. Humor i mirë me aromën e duhur

Një bimë aromatike mbi një pjatë druri, apo vazo balte, do të jetë një aksesor tavoline mjaft origjinal dhe aromatik për ata që adhurojnë kuzhinën e mirë./Bl.Ba/Fjala.al


Të fundit

Tornado e fuqishme godet shtetin/ Erërat marrin gjithçka që u del përpara, ka viktima

Të paktën një person ka humbur jetën dhe mbi 60 të tjerë janë lënduar, pasi dy tornado të ndryshme...

Themeluesi i PD nuk ndalet me akuzat për Bashën: Tur turpi, sillen sikur humbja…

Zenel Hoxha, themelues i degës së parë të PD në Tiranë në 1990 që ka kërkuar që në krye të herës dorëheqjen e kreut...

Brenda tuneleve të vdekjes së Hamasit, nga ku bëhen kontrabanda e armëve dhe sulmet ndaj Izraelit (Foto)

Në një luftë të pabarabartë për shkak të kapaciteteve të ndryshme të armatimit, militantët palestinezë janë përpjekur të gjejnë mënyra të ndryshme për të...

E rëndë/ 17-vjeçarja vritet me thikë nga një 15-vjeçar, konflikti nisi në rrjetet sociale

Një vajzë 17-vjeçare humbi jetën, pasi u godit me thikë dje në Ivry-sur-Seine, një zonë në jug të Parisit. Raportohet se autor i dyshuar...

“300 euro për person”/ 21-vjeçari nga Bangladeshi arrestohet në Kakavijë

Një 21-vjeçar nga Bangladeshi është arrestuar nga policia nga afërsi të Kakavijës, pasi u kap se po ndihmonte për kalimin kufitar 7 emigrantë të...

Lajme të tjera

Web TV