Ndahet nga jeta ish-deputeti i PD-së, bankieri i njohur Bedri Çollaku

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një tjetër politikan i njohur ka ndërruar jetë pasi ishte prekur nga koronavirusi.

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, bankieri i njohur Bedri Çollaku ka ndërruar jetë në Turqi, ku prej disa ditësh ishte dërguar për kurim të specializuar.

Çollaku lindi në Tiranë, në vitin 1950. Ai e nisi karrierën e tij në vitin 1973 pranë Bankës së Shtetit Shqiptar. Ishte diplomuar në Shkenca Ekonomike nga Universiteti i Tiranës si dhe ka përfunduar programin e Akademisë Harvard të Pireus Bank.

Në vitin 1996 u zgjodh deputet i Kuvendit të Shqipërisë si përfaqësues i Partisë Demokratike në Qarkun Tiranës.

Lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të politikanit dhe bankiert të njoihur shqiptar e ka dhënë guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko.


Të fundit

Me shpejtësi të lartë/ Policia pezullon 39 patenta dhe arreston 8 shoferë

Mos qarkulloni me shpejtësi që cenojnë sigurinë e jetës në rrugë, mos drejtoni mjetin nën efektin e alkoolit apo...

Macron-in e mbulojnë me lule gjatë vizitës në Polinezi, videoja bëhet virale

Vizita e presidentit të Francës, Emanuel Macron në Polinezi është bërë virale në internet. Në pamje, shihet se si presidenti mbulohet nga kurorat me lule,...

Humbi nënën dhe motrën në aksidentin në Kroaci, i riu tregon se kush i shpëtoi jetën

Familja Binakaj është duke pritur trupat e pajetë të Valentina Binakaj dhe Erlinda Binakaj që vdiqën ditë më parë në aksidentin që ndodhi në...

Kalimi në kufi, Greqia lehtëson masat kufizuese për shqiptarët

Pala greke njofton se ka lehtësuar sërish masat në pikat kufitare për emigrantët shqiptarë. Sot, grekët njoftojnë se të gjithë shtetasit që duan të...

Briken Calja u rendit i katërti në Tokio, Rama: Meriton një bravo të madhe

Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale ka uruar Briken Caljan për rezultatin mjaftë të mirë në Lojërat Olimpike. Calja ishte...

Lajme të tjera

Web TV