Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت

Trump minimizon përmasat e sulmit kibernetik

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Presidenti amerikan Donald Trump i minimizoi përmasat e sulmit kibernetik për të cilin dyshohen operativët rusë dhe që ka ekspozuar rrjetet kompjuterike të agjencive qeveritare dhe të kompanive private.

Pas disa ditë heshtjeje, Presidenti Trump komentoi dje për herë të parë në Twitter mbi sulmin, i cili mendohet të ketë prekur të paktën 18,000 klientë të firmës kompjuterike SolarWinds me qendër në Teksas.

Por ndryshe nga zyrtarët e inteligjencës dhe ligjvënësit, të cilët paralajmëruan se dëmet e sulmit kibernetik vazhdojnë, presidenti tha se “gjithçka është nën kontroll”. “Unë jam plotësisht i informuar… Sulmi kibernetik ishte shumë më i madh në median e lajmeve të rreme se sa në realitet,” shkroi ai, duke hedhur poshtë sugjerimet se pas sulmit qëndron Rusia.

Komentet e tij bien ndesh me ato të Sekretarit të Shtetit Mike Pompeo, i cili tha se agjencitë e inteligjencës janë ende duke e analizuar sulmin, por të gjitha provat tregojnë se pas tij qëndron Kremlini.

Ndërkohë sot, senatori republikan Mitt Romney tha se hyrja e hakerëve në të dhënat e agjencive të ndryshme të qeverisë amerikane ishte “jashtëzakonisht e dëmshme” dhe se Presidenti Trump “nuk i sheh gjërat kur kanë të bëjnë me Rusinë”.

Agjencitë amerikane të prekura nga sulmi kibernetik përfshijnë departamentet e Energjisë, të Thesarit dhe të Tregtisë, si dhe qeveritë shtetërore dhe lokale./voa/

Të fundit

Profesori i shkencave politike: Atentati ndaj Trumpit do të ketë pasoja

Atentati ndaj kandidatit të pritur republikan për president të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, do të shkaktojë pasoja politike...

Rukola, arsyet pse duhet ta konsumoni

Rukola konsiderohet një nga ushqimet me më shumë vlera ushqyese që mund të hani. Rukola nuk ka qenë shumë e njohur për shqiptarët, gjë...

Kiara Tito poston foto me vjehrrën, komenti i Luit tërheq vëmendjen e të gjithëve

Prej ditësh familja Ejlli, Kiara, Lui dhe Luna, është duke shijuar pushimet në Turqi. Pjesë e tyre është bërë dhe nëna e Luizit. Çifti ka...

Francezja lind fëmijën në ambulancë në Korçë

Një franceze e martuar në Korçë ka lindur fëmijën e saj në ambulancë duke shkuar drejt martenitetit të këtij qyteti. Sipas mjekëve të martenitetit, 19...

Pas daljes nga BBV nuk flet më me çiftin?! Elvis Myrtaj tregon si qëndron e vërteta…

Ish-banori i Big Brother VIP, Elvis Myrtaj ka qenë së fundmi pjesë e panelit të Top Arena në Top Channel. Ai zbuloi të vërtetën e...

Lajme të tjera

Web TV