Zëvendësoni ujin me limon me xhinxher, e mahnitshme ajo që do i ndodhë trupit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Nëse deri më sot keni pirë vetëm ujin me limon, tashmë ka ardhur koha të njiheni me fuqinë e ujit me xhinxher. A e dini se xhenxhefili ndryshe i njohur si xhinxheri është një nga erëzat më të shëndetshme në botë, gëzon veti shëruese kundrejt shumë sëmundjeve dhe mund të luftojë kancerin?

Vendet aziatike e kanë përdorur atë si një bimë medicinale për më shumë se 2.000 vjet, kështu që ne duhet të kompensojmë gjithë këtë kohë të humbur. Nëse jeni duke përjetuar një nga 3 simptomat e mëposhtme , duhet të filloni të pini ujë me xhinxher çdo ditë.

1.E keni të vështirë të humbni peshë

Nëse keni kohë që përpiqeni të bini në peshë, uji me xhinxher do të përshpejtojë metabolizmin. Xhinxheri përdoret si një përbërës aktiv në shumë suplemente te cilat promovojnë humbje peshe, por juve ju mjafton të pini ujin me xhinxher.

2.Probleme të tretjes

Nëse keni probleme që lidhen me aparatin tretës, zgjidhja është xhinxheri. Ai qetëson mukozën e zorrëve dhe lehtëson dhimbjet.

3.Sëmureni shpesh, ndiheni të lodhur

Uji me xhinxher është përgjigjia kundër virozave të stinës. Kurdoherë që të ndiheni të pafuqishëm uji me xhinxher do të nxisë sistemin imunitar. Mjekët thonë se xhenxhefili mund të pastrojë sistemin limfatik, të eleminojë toksinat dhe të vrasë bakteret./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Françeska Jaçe i futet politikës, tregon se ku do të kandidojë për deputete

Ish-banorja e Big Brother dhe modelja Françeska Jaçe është ndër personazhet më të komentuara kjo për shkak të postimeve...

“Faleminderit që u shpëtove nënën fëmijëve të mi”, artistja Justina Aliaj përlot mjeken Najada Çomo

Artistja e njohur shkodrane Justina Aliaj u infektua me koronavirus në muajin nëntor dhe për shkak të simptomave të rënda u shtrua në spitalin...

Kreu marrëdhënie seksuale me prostitutën dhe më pas e dhunoi barbarisht, habit autori me deklaratën në polici

Një djalë i ri ka masakruar me grushte dhe me shkelma një prostitutë në Spezia, në një ngjarje që mediat italiane, e përshkruajnë shumë...

Albin Kurti me “këlyshët” e tij kanë dashur të më arrestojnë/ Deklarata e fortë e Pacollit prag zgjedhjeve

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka deklaruar se Albin Kurti dhe vartësit e tij kanë tentuar ta arrestojnë, duke iu referuar...

“Punë jo gjumë”, Rama inspekton punimet në spitalin e Fierit: Marhallah! Javën tjetër nis ngritja e mureve

Rama inspektim në kantierin e Spitalit Rajonal Memorial në Fier: Punë, jo gjumë Kryeministri Edi Rama ka inspektuar punimet në kantierin e Spitalit Rajonal Memorial...

Lajme të tjera

Web TV