Masakër shqiptarësh në Greqi, mediat zbulojnë detajet

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmje e sotme në në ishullin Zakintos të Greqisë. Dy persona kanë humbur jetën, ndërsa ka dy të tjerë kanë mbetur të plagosur, pas një përleshje. Në ngjarje dyshohet se janë të përfshirë shqiptarë, raportojnë mediat greke.

Nga të dhënat e para bëhet me dije se autorët kanë qëlluar nga një makinë dhe më pas kanë ikur. Policia është vënë në ndjekje të tyre, ndërsa dyshohet se janë larguar në zonën e Petralona.

Burime policore thonë se njëri prej të plagosurve është në gjendje shumë të rëndë.

Paraprakisht raportohet se sherri nisi për shkak të një borxhi mes dy grupeve, ndërsa dyshohet se në këtë janë përfshirë disa shqiptarë. Mediat greke duke cituar burime raportojnë se në ngjarje janë të përfshirë grupe shqiptarësh. Dy të vdekurit thuhet se ishin babë e bir.

Në vendin e ngjarjes ndodhen forca të shumta policie, ndërsa janë gjetur shtatë gëzhoja.

l.m/Fjala.al

Të fundit

Qeveria japoneze mbështet Shqipërinë/ Firmoset marrëveshja për financimin e blerjes së pajisjeve shëndetësore

Një marrëveshje bashkëpunimi është nënshkruar midis Ministrisë së Shëndetësisë dhe ambasadorit të ri të Japonisë në Tiranë Takada Mitsuyuki,...

“2000 euro nata”/ Eskorta 28-vjeçare shqiptare rrëfen si i ‘peshkon’ biznesmenët dhe sheikët

Dokumentari "Unpublished" në Euronews Albania solli rrëfimin e një eskorte shqiptare, 28-vjeçare. “Rreth 7 vite më parë, kur isha 21 vjeçe, fillova të kuptoja që...

Disa muaj pas helmimit, vdes papritur mjeku që trajtoi politikanin opozitar

Një mjek në spitalin Omsk, ku është trajtuar politikani opozitar Aleksei Navalny, menjëherë pas helmimit me agjent nervor, është raportuar i vdekur, ka thënë...

Studimi/ 4 mijë lloje të koronavirusit në botë, sa efektive është vaksina?

Ministri britanik Nadhim Zahaëi i angazhuar për vaksinimin e popullatës, ka konfirmuar se në mbarë botën aktualisht ekzistojnë 4 mijë variante të viruseve që...

Video që po “çmend” rrjetin, Andi dhe Melisa kapen mat në makinë?

Prej disa kohësh flitet për një marrëdhënie të mundshme mes dy konkurentëve të emisionit "Përputhen", Andit dhe Melisës. Kjo gjë është mohuar nga të dy,...

Lajme të tjera

Web TV