Milani, të rinjtë që premtojnë për ringritjen e klubit të lavdishëm italian

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Edhe pse të rinj në moshë, futbollistët e Milanit, të aktivizuar në ndeshjen kundër Torinos, treguan pjekuri dhe aftësi. Pioli i detyruar nga mungesat e shumta, i aktivizoi ata edhe në pozicione të tjera në fushë, e të gjithë dhanë më të mirën. Milani, me lojtarët e tij të rinj, kalon një tjetër provë pjekurie, duke u kualifikuar për në çerekfinalet e Kupës së Italisë.
Edhe njëherë tjetër u pa forca e grupit të Piolit, ku të gjithë janë në shërbim të skuadrës. Kjo duhet theksuar, sepse ky fakt po bën diferencën në skuadrën e kuqezinjve. Shembujt flasin vetë, Kalabria që bëhet mesfushor qendre, ishte ndër më të mirët kundër Torinos, ose Kalulu që ishte dhe mbrojtës i majtë edhe në qendër të fushës. Sakrifica që të kthejnë buzëqeshjen më pas.
Gjithçka po shkon mirë, aq sa edhe për Maldinin e Masarën bëhet i vështirë misioni për të sjellë diçka më të mirë nga merkato. Para së gjithash, duhet mbyllur rinovimi i kontratës me Hakan Çalhanollu. Futbollisti turk po luan mirë, dhe pas 11-metërshit vendimtar të realizuar kundër Torinos, firma e tij në kontratën e re mund të jetë dhurata e duhur për të gjithë milanistët.
Përsa i përket mbrojtjes, dëmtimi i Mohamed Simakanit dhe qëndrimi i tij dy muaj jashtë fushe, e ka detyruar Maldinin të heqë dorë për momentin, por jo përfundimisht. Ndaj vëmendja shkon drejt dy alternativave të tjera, Ozan Kabak të Shalke 04-ës e Fikajo Tomori, mbrojtësin e qendrës të Chelsea, për të cilin klubi londinez ka dhënë miratimin për t’u larguar.

l.m/Fjala.al

Të fundit

Ja si ndodhi aksidenti me vdekje tek kryqëzimi i Mamurrasit

Identifikohet viktima e aksidentit të ndodhur mbrëmjen e sotme në orën 19:20, tek kryqëzimi i Mamurrasit. Bëhet fjalë për...

Balla nga Elbasani: Keqardhje që Partia Demokratike dhe LSI janë kundër votës së emigrantëve

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Elbasanit Taulant Balla zhvilloi sot një takim miqësor me banorët e njësisë 3 në Elbasan. Balla gjatë...

Studimet e hershme për Covid-19 ishin të pabazuara dhe të pavërteta

Ndërkohë që shkencëtarët nisën hetimet fillestare për koronavirusin e ri që kishte shpërthyer dimrin dhe pranverën e kaluar, revistat mjekësore publikun qindra studime mbi...

Aksident i rëndë në Fushë-Mamurras, humb jetën 70-vjeçari

Një aksident i rëndë është shënuar mbrëmjen e kësaj të marte në aksin Milot-Fushë Krujë, pranë kryqëzimit në Fushë Mamurras. Bëhet me dije se në...

E harron Young Zerkën, Ronela Hajati fillon përgatitjet për dasmë

Nëpër të gjitha portalet një zhurmë të madhe bëri ndarja e Ronela Hajatit dhe Young Zerkës. Ka qenë vetë këngëtarja ajo e cila në një...

Lajme të tjera

Web TV