Frika juaj më e madhe, sipas shenjës së horoskopit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ka njerëz të cilët thjesht nuk kanë frikë nga asgjë ashtu siç ka të tjerë që kanë frikëra të vogla, apo disa të tjerë të cilët nuk arrijnë t’i luftojnë frikërat e tyre. Përkundrazi, këto frikëra bëhen akoma më të forta, e kthehen në fobi. Nuk është në dorën tuaj që hera herë, i trembeni dhe gjërave që për të tjerë janë qesharake. Ndoshta, edhe këtu hyn në lojë universi!

Cilat janë fobitë që mund të zhvillojë secila shenjë horoskopi?

Dashi:

Atelofobia, fobia ndaj të mos e bërit diçka siç duhet, ose nga të mos qenit mjaftueshëm i aftë në gjithçka.

Demi:

Metatesiofobia, frika ndaj ndryshimit.

Binjakët:

Eremofobia, frika ndaj vetmisë.

Gaforrja:

Agorafobia, frika ndaj vendeve të hapura me shumë njerëz, ose frika nga largimi prej një vendi ku ndihen të sigurtë.

Luani:

Zelofobia, frika ndaj xhelozisë.

Virgjëresha:

Ataksofobia, frika ndaj rrëmujës (parregullsisë, papastërtisë).

Peshorja:

Decidofobia, frika ndaj të marrit të një vendimi.

Akrepi:

Mykofobia, frika ndaj kërpudhave.

Shigjetari:

Klaustrofobia, frika ndaj vendeve të mbyllura.

Bricjapi:

Koulrofobia, frika ndaj kllounëve.

Ujori:

Arakibutifobia, frika se ushqimet në formë kremi mund të ngjiten në qiellzën e gojës.

Peshqit:

Proditiofobia; frika ndaj tradhëtisë nga ana e njeriut të zemrës.

Burimi: Bustle

Të fundit

Yuri Kim: Shqipëria, vend kryesor pritës për veprimtaritë e shumta ushtarake që po afrojnë

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, mori pjesë pasditen e sotme në një takim të organizuar në Presidencë, ku...

Ahmetaj publikon pamje nga Kurbini: Për dy muaj do të strehohen 160 familjet e para, finalizimi i projektit bëhet në gusht

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj ka nxjerrë pamjet nga Kurbini ku po punohet në kantierin e lagjes së re. Ahmetaj thotë se për dy muaj...

“Aleatë të vyer”/ Trupat amerikane në Shqipëri, gjenerali: Jeni të guximshëm dhe të vendosur

Kreu i shtetit mblodhi ditën e sotme në Presidencë kryeministrin Edi Rama, kreun e PD-së, Lulzim Basha, ambasadoren e SHBA-së Yuri Kim, ministrin Peleshi...

E dhimbshme/ Mjekja nga Durrësi ndahet nga jeta në moshë të re, mesazhi prekës: Rrezatonte energji diellore!

Një lajm tragjik vjen nga Durrësi. Mjekja onkologe, Anisa Dedja, është ndarë sot nga jeta në moshë shumë të re. Lajmi bëhet i ditur...

“Çmendet” nga xhelozia/ Ish i dashuri qëllon për vdekje 28-vjeçaren, kur ishte në takim me dikë tjetër

Një vajzë e re është qëlluar për vdekje me thikë nga ish-i dashuri xheloz, i cili e kishe parë teksa dilte me një djalë...

Lajme të tjera

Web TV