“Kur qesh pa lidhje po prapë të ecën”! Rama ironizon sërish Bashën duke përdorur fjalët e Topallit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Rama publikoi sërish një video të ish-kryeparlamentares, Jozefina Topalli, ndërkohë që kjo e fundit po akuzonte kreun e PD-së Lulzim Basha për bashkëpunim me oligarkët.

Bashkëngjitur videos, Rama shkruan: “Kur qesh pa lidhje po prapë të ecën

Çfarë thotë Topalli në videon e publikuar nga Rama:

Topalli: U soll rreth gjysmë ore për teorinë e oligarkëve dhe nuk mundi të përmendë një oligark.

Basha: Problemi lind kur sipërmarrja, apo biznesi apo biznesmenët dhe qeveria konspirojnë kundër interesit publik

Topalli: Është ‘fake’! Është tërësisht ‘fake’!

Basha: Partia Demokratike dhe unë jemi parti e sipërmarrjes së lirë.

Topalli: Ai jeton në Tiranë në vilat e oligarkëve, në plazhet e bregdetit shqiptar në vilat e oligarkëve. Është i njësuar me oligarkët, ai darkon me oligarkët!

Dhe ne fund video mbyllet me një qeshje te Lulzim Bashës.

 

 

Të fundit

 Afërdita Dreshaj dedikim emocional për bashkëshortin, hokeistin çek/ Urim kaq emocionues

Këngëtarja dhe modelja shqiptare, Afërdita Dreshaj, prej më shumë se dy vitesh është e martuar me hokeistin çek, Jakub...

Aksident në Kamëz/ Makina përplaset me pemën, dy të plagosur

Një aksident ka ndodhur sot në mesditë në Kamëz. Një automjet ka dalë jashtë rruge dhe është përplasur me një pemë duke përfunduar më...

Personi më i vjetër në Evropë i mbijeton infektimit me COVID-19

Njeriu më i moshuar i Evropës, murgesha franceze Lucile Randon (Motra Andre), i mbijetoi COVID-19-s dhe do të festojë 117 vjetorin e lindjes këtë...

Vrasja aksidentale e 12-vjeçares në Shkodër, arrestohet xhaxhai i viktimës

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga 30-vjeçarin me inicialet Xh. Gj., lidhur me ngjarjen e ndodhur pasditen e djeshme në Velipojë ku u...

Rritet kredia për banesa, pavarësisht krizës së pandemisë

Investimi në prona po shihet në këtë periudhë krize të pandemisë, si një alternativë investimi që ofron deri diku siguri. Të dhënat zyrtare të Bankës...

Lajme të tjera

Web TV