“Edhe ne kemi zemër”/ Hajdutët bëjnë gjestin e rrallë, i kthejnë makinën gruas pasi ia vodhën

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

“Kjo makinë përfaqëson krahët e saj, këmbët e saj, mjetin e saj të vetëm të lirisë”. Ky është apeli i vajzës së një personi aftësi të kufizuara të cilës i kishin vjedhur makinën.

Rita Damiani, bëri një postim prekës në rrjetet sociale, ku tregonte se automjeti ishte i përshtatur për personat me aftësi ndryshe dhe se nënë së saj nuk i kishin vjedhur vetëm makinën, por “krahët, këmbët dhe mjetin e vetëm të lirisë së saj”.

Makina ishte vjedhur më 13 janar në parkimin e një spitali në Bari ku e moshuara e kishte lënë dhe kishte shkuar për një vizitë.

 

Dhe apeli i vajzë së saj ka prekur edhe hajdutë historia e gruas ka prekur edhe vetë hajdutët. Ato i kanë rikthyer makinën, duke i lënë edhe një letër ku i kërkonin të falur.

 

“Edhe ne kemi zemër, ju kërkojmë ndjesë, nuk e dinim për problemin tuaj. Ju kërkojmë ndjesë nga zemra, hajdutët”, shkruhej në letër.

“Hajdutët e kishin lënë makinë përpara një vile, pronari i së cilës më pas lajmëroi karabinierët dhe na lajmëruan”-tha vajza e të moshuarës.

Të fundit

“Nëse doni paqe, përgatituni për luftë”, Rusia paralajmëron ndërprerje të marrëdhënieve me BE-në

Rusia është e gatshme të ndërpresë lidhjet me BE nëse vendosen sanksione të reja, tha Ministri i Jashtëm rus...

KPK e konfirmoi në detyrë, Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e gjyqtares së Apelit

Komisioneri Publik ka kërkuar shkarkimin e gjyqtares në Gjykatën e Apelit Administrativ, Rilinda Selimi. Kjo e fundit u konfirmua në detyrë nga KPK në vitin...

Përmbytjet në zonën e Nënshkodrës, KESH ul shkarkimet nga HEC-i i Vaut të Dejës

Situata e përmbytjeve në zonën e Nënshkodrës e ka detyruar Korporatën Elektroenegjetike Shqiptare të marrë masa. Në mbledhjen e Sekretariatit Teknik të Komisionit të...

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim rezulton pozitive me COVID-19

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka rezultuar pozitive me COVID-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ambasadorja, përmes një postimi në rrjetet...

Pas një sëmundje të rëndë, ndahet nga jeta kompozitori i njohur

Ylli i xhazit dhe fituesi i Grammyt, Chick Corea ka vdekur në moshën 79 vjeçare. Lajmin e hidhur e kanë bërë me dije të afërmit...

Lajme të tjera

Web TV