Edvin Kulluri: Zgjedhjet e 25 prillit pritet të jenë të lira dhe të rregullta

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Edvin Kulluri bëhet i pari opozitar që parashikon se zgjedhjet e 25 prillit nuk priten të jenë me probleme. Gjatë intervistës  për  gazetarin Roland Qafoku në FJALA TV ai tha se ato do jenë zgjedhje brenda standarteve dhe nuk pritet të kenë parregullsi.

A mendoni se zgjedhjet e 25 prillit do jenë të rregullta? Humbësi a do i urojë fitoren fituesit?

-Kam përshtypjen se humbësi nuk ka për ta pranuar humbjen. Kam përshtypjen që Rama mund ta pranojë humbjen, Nuk mund të thotë kryeministri që zgjedhjet nuk ishin të rregullta.

-Ju parashikoni që këto zgjedhje të jenë normale?

-Besoj do jenë më të mirat në aspektin formal. Ka vite në Shqipëri që nuk ka patur zgjedhje të prishura. /Fjala.al/Ke.Ba

Të fundit

Aksioni blic i RENEA-s në Laç/ Ervis Martinaj dhe shoku i tij mes të shoqeruarve

Burime bëjnë me dije se ditën kur është bërë operacioni blic në Kurbin nga RENEA, mes të shqoruarve janë...

Nuk e lejuan të hynte në supermarket/ Gruaja heq të brendshmet dhe i përdor si maskë (Video)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një supermarket në Afrikën e Jugut ku një grua e cila nuk kishte maskë, hoqi të brendshmet...

Covid-19/ Sërish shifër e lartë viktimash dhe infektimesh në vend

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19, vendosni maskën mbrojtëse në çdo...

Balla i përgjigjet Bashës: Mos i votoni gënjeshtarët

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha publikoi një video në Facebook ku këshilloi shqiptarët e pakënaqur të ndërrojnë drejtuesit e tyre. “Zëvendësojini! Kurrë mos e...

A do të rikthehet karantina? Flet anëtari i Komitetit të Ekspertëve: Do të ulet ora e lëvizjes…

Situata e Covid-19 në vendin tonë vijon të jetë shqetësuese, pasi vihet re një rritje të të infektuarve tek grupmoshat reja. Anëtari i Komitetit Teknik...

Lajme të tjera

Web TV