Biden nis detyrën si President i SHBA: S’ka kohë për të humbur!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Joe Biden nuk ka humbur kohë dhe menjëherë ka shkuar në Shtëpinë e Bardhë për të filluar punën si Presidenti i 46-të i SHBA.

Biden shkruan në Tëitter se tani fillon puna e vërtetë teksa ai ka vendosur që sot të shkojë në zyrën ovale që të veprojë dhe njëkohësisht të lehtësojë jetës e familjeve amerikane.

Ai thekson se së bashku amerikanët do të ndërtojnë një SHBA më të mirë.

Postimi:

Nuk ka kohë për të humbur kur bëhet fjalë për të trajtuar krizat me të cilat përballemi. Kjo është arsyeja pse sot, unë jam duke shkuar në Zyrën Ovale për të marrë të drejtën në punë duke dhënë veprim të guximshëm dhe lehtësim të menjëhershëm për familjet amerikane.

Tani fillon puna e vërtetë, njerëz. Ndiqni së bashku në SHBA ndërsa ne ndërtojmë përsëri më mirë.

Të fundit

Adoleshenti i merr jetën nënës 32-vjeçare, e qëlloi me 6 plumba pas darkës me mikeshën e saj

Një adoleshent 14 vjeç është akuzuar për vrasjen e një nënë të re 32-vjeçare teksa ajo po shkonte në...

“Më vjen keq për përçmimin dhe përgjegjësinë”/ Brataj: Po na shajnë me libër shtëpie…

Kreu i urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë një reagim në rrjetet sociale, ku u përgjigjet disa nga pyetjeve në drejtim të bluzave të...

Pesë muaj pas bebit të 5, dyshja e njohur bëhen me një fëmijë tjetër

Familjes së Alec dhe Hilaria Baldwin i është bashkuar një tjetër bebush, pesë muaj pasi erdhi në jetë djali i tyre Eduardo “Edu” Pao...

Rikthimi i fushës së “Air Albania”/ Tomorri: Optimist se do të jetë gati për eleminatioret e 2022

Punimet për rikthimin e fushës së stadiumit “Air Albania” po vijojnë intensivisht gjatë muajve të fundit, ndërkohë që së fundmi kemi hyrë në një...

Kamerat e sigurisë nxjerrin skandalin/ Ambasadorja dhunonte prej muajsh punonjësen e saj

Ambasadorja e Filipineve në Brazil, është shkarkuar nga detyra pasi u zbulua se prej muajsh kishte ushtruar dhunë ndaj ndihmëses së saj. Këto sulme janë...

Lajme të tjera

Web TV