Homazhe në Bulevard/ Rama vendos karafila të kuq në vendet ku u vranë protestuesit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama së bashku me familjarët e viktimave të 21 janarit ka mbajtur homazhe përkujtimore në Bulevardin ‘’’Dëshmorët e Kombit’’ para kryeministrisë.

Po sot Rama shpalli 4 viktimat e ’21 janarit’ në 10-vjetorin e ngjarjes ‘’Dëshmorë të Atdheut’’.

Ai kërkoi besim se drejtësia do të bëjë drejtësi për 21 janarin edhe pse diçka e tilë prej vitesh mungon.

Të fundit

Vështirësia dhe pasioni/ Kush është Admir Qehaja, infermieri që udhëton mes dëborës për t’i shërbyer pacientëve

Quhet Admir Qehaja, punon si infermier dhe u bë i njohur në të gjithë Shqipërinë falë ministres së Shëndetësisë...

E gjitha me të kuqe/ Modelja Trejsi Sejdini zbulon nëse është në një lidhje

Trejsi Sejdini është një nga vajzat më të përfolura në botën e showbizit. Ajo njihet për pozat e nxehta që ndan herë pas here...

E dhimbshme/ Mposhti tumorin, por jo Covid-19! Ndërron jetë Alvini 9-vjeçar, viktima më e re në vendin tonë nga virusi

Themeluesi i Fundjavës Ndryshe, Arbër Hajdari ka dhënë një lajm të trishtueshëm për ndarjen nga jeta të Alvinit. Ai lajmëron në rrjetet sociale se 9-vjeçari...

KLGJ pezullon nga detyra gjyqtaren Enkelejda Hoxha

Gjyqtarja e Krujës, Enkeleida Hoxha është pezulluar nga KLGJ pas arrestimit me urdhër të SPAK. Vendimi nga KLGJ është marrë sot, pasi GJKKO e ka...

Foto/ Njihuni me fshatin piktoresk mbi shkëmb

Një fshat i vendosur mbi një shkëmb. Një vend në një dimension fantastik, gati joreal. Është një nga peisazhet më të bukura në Lazio,...

Lajme të tjera

Web TV