Nuk fituan dot betejën me Covid/ Babai dhe i biri humbin jetën brenda 3 ditësh

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur së fundmi në Kosovë, ku një 29- vjeçar ka humbur jetën vetëm tre ditë pasi i kishte ndërruar jetë edhe i ati si pasojë e infektimit me Covid-19. Mësohet se i riu nga Lipjani, kishte edhe probleme tjera shëndetësore, por gjithsesi virusi kishte vështirësuar gjendjen e tij.

Drejtori i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Lipjan, Agim Krasniqi, ka thënë se 29 vjeçari nga Lipjani është varrosur sot.

“Zyrtarisht ne nuk kemi informacione për viktimat. Por 29 vjeçari ka vdekur dhe është varrosur sot. Ai ka qenë duke u trajtuar, ndërsa para 3 ditëve ka vdekur edhe babai i tij. Edhe ai ishte i infektuar”, ka thënë Krasniqi.

Ndërkohë në Kosovë, në 24 orët e fundit, 10 persona kanë vdekur dhe 311 raste të reja të infektuar.

Të fundit

Dje u martuan, sot vjen lajmi bombë, Arbenita është shtatzënë (FOTO)

Fero dhe Arbenita ditën e djeshme kurorëzuan në martesë dashurinë e tyre dhe lidhjen e gjatë që kishin. Këtë lajm...

Ndërron jetë kolosi i këngës arbëreshe, një nga kollonat kryesore që luftoi në ruajtjen e gjuhës shqipe në Itali

Ka ndërruar jetë sot për shkak të Covid-19  kolosi i poezisë dhe këngës arbëreshe, Zef Kakoca. Lajmi i hidhur e ka bërë me dije me...

Melisa i thotë troç/ Tregon pse u largua nga ‘Përputhen’ dhe lidhjen me Andin: Dashuria të verbon, s’pyet për asgjë

Melisa, ish-konkurentja e “Përputhen” ka dhënë një intervistë ku ka treguar përse vendosi të largohej nga programi, dhe për lidhjen e supozuar me Andin,...

Peshonte 190 kilogramë dhe cilësohej si “djaloshi më i shëndoshë në botë”/ Sot ai ka bërë një transformim të jashtëzakonshëm

Djaloshi më i “shëndoshë në botë” tani është pothuajse një person tjetër dhe mezi po arrijnë ta njohin shokët, pasi ky nxënës ka arritur...

Rama: Në plan kemi ta çojmë pagën në 40 mijë lekë pa taksë

Nga Fieri, kryeministri Edi Rama ka deklaruar se ka në plan që ta çojë pagën deri në 40 mijë lekë pa taksë. Kjo tha...

Lajme të tjera

Web TV