Bledi Çuçi rendit investimet: Turizmi aseti më i madh i Gjirokatrës për tu zhvilluar

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Drejtuesi politik i PS-së në qarkun e Gjirokastrës, Bledi Çuçi tha se turizmi është aseti më i madh që ky qark ka dhe ndaj edhe investimet në Qeveri janë fokusuar këtu.

“Tashmë kjo është bërë një rutinë dhe ka qenë në filozofinë tonë që çdo gjë që do të bëjmë me Shqipërinë do ta bëjmë në bashkëpunim me qytetarët.

Fryti i këtyre dialogëve është sot edhe realiteti i Qarkut Gjirokastër, që s’ka të bëjë fare me atë që ka qenë në 2013-n.  E gjithë zona e Labërisë do të jetë e lidhur me rrugë me parametra bashkëkohore.

Këtë gjë po bëjmë edhe me pjesën e Gjirokastrës dhe Dropullit më Libohovën. Kemi shumë projekte ambicioze. Kemi filluar investimin e rrugës së Çarshovës që lidh Përmetin me Qarkun e Korçës”, tha Çuçi.

Të fundit

“Se më deshi…”/ Pasi mbaroi takimi, degjeneron biseda mes Naimit dhe Linditës

Naumi ka përdorur fjalor fyes me Linditën dhe e ka ofenduar keq pasi braktisi takimin. Lindita po i kërkonte llogari...

Balla nga Elbasani: Edi Rama ka nevojë për mbështetjen e të rinjve për të mos e lënë Shqipërinë të rikthehet në duart e Ilirit...

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste, Taulant Balla zhvilloi një takim me banorët e Elbasanit, ku u ndal tek arsimi profesional në këtë qark. Gjatë fjalës...

Humb kontrollin dhe del nga rruga, digjet totalisht makina në aksin Cërrik-Gramsh

Një automjet që po udhëtonte në aksin Cërrik-Gramsh ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga. Ngjarja ka ndodhur pranë digës së liqenit, ndërsa automjeti...

Arrestohet mësuesja/ Kryente marrëdhënie intime me nxënësin kur burri flinte në dhomën tjetër

Një mësuese e fëmijëve me nevoja të veçanta është arrestuar pasi akuzohet se i ka dhënë drogë e pije alkoolike një adoleshenti të virgjër,...

22-vjeçarja torturohet për vdekje nga çifti rus, pas pengmarrjes së dështuar në Moskë

Një çift që lidhën e torturuan një vajzë të re, para se ta mbysnin dhe të fshehnin trupin e saj në një valixhe, janë...

Lajme të tjera

Web TV