Përmbytjet nga akullnaja ku vdiqën 100-150 persona, momenti kur një burrë shpëtohet i gjallë (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ekipet e kërkim-shpëtimit në Uttarkahand të Indisë kanë arritur të shpëtojnë një burrë të bllokuar brenda një tuneli.

Ai kishte mbetur i bllokuar aty, pas përmbytjeve të shkaktuara nga shembja e digës, e goditur nga një akullnajë në Himalaja. Deri më tani qindra persona raportohen të zhdukur, ndërsa zyrtarisht kanë humbur jetën 7 persona.

“Numri aktual nuk është konfirmuar ende, por 100 deri në 150 persona mendohet se kanë ndërruar jetë”, tha për Reuters Om Prakash, sekretari kryesor i shtetit Uttarakhand.

Sakaq, mediat e huaja shkruajnë se ekipet e kërkim-shpëtimit ndodhen ende në terren, për të gjetur personat e zhdukur.

Të fundit

Mund të sjellë ndryshimin historik/ Ilaçi i ri për trajtimin e tumorit të trurit

Dy persona me kancer të avancuar të trurit i janë përgjigjur mirë një prove të vogël të një kombinimi...

Të gjitha gratë e Princit Philip, 63 herë shkoi drejt divorcit me Mbretëreshën

Mbretëresha Elizabeth II ka shkuar në prag të divorcit nga burri i saj Philip, Duka i Edinburgut, plot 63 herë. Por nëse asaj do...

Ish-partnerja e Meriton Mjekiqit i çjerr maskën moderatorit: Nuk e ka takuar kurrë djalin tonë live, më kërcënon të mbyll gojën!

Moderatori i emisionit më të ndjekur të momentit në Kosovë, “Gjoni Black”, Meriton Mjekiqi, ditë më parë ishte i ftuar në emisionin “NIN”, ku...

Ana Lleshi e thotë troç: U futa në Për’puthen për një tjetër qëllim dhe do ta përdor!

Ana Lleshi është konkurrentja e parë e përjashtuar nga emisioni “Për’puthen”, e cila u kthye shumë shpejt në personazhin më të njohur e të...

Covid-19/ 238 raste të reja, ja sa viktima u shënuan në 24 orë

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 2684 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 238 qytetarë. Rastet pozitive...

Lajme të tjera

Web TV