E trishtë/ Shenohet viktima e parë shqiptare nga mutacioni i ri britanik (Foto)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një emigrant shqiptar në Londër ka humbur jetën pasi u riinfektua me koronavirus.

Bëhet me dije se, Kujtim Kadiu vetëm 8 ditë më patë ka humbur edhe babain nga Covid-19. Mediat e huaja raportojnë se 48-vjeçari, ishte prekur nga virusi tre muaj më parë betejë të cilën arriti ta fitonte, ndërsa këtë herë ishte prekur nga varianti i ri britanik që rezultoi fatal për të.

Kadiu mësohet se u varros në Londër të mërkurën ku edhe banonte. Ai punonte në Londër si gazetar.

Të fundit

E nxjerr zvarrë nga makina dhe e godet me grushte/ Sherr mes vajzave tek Currilat në Durrës (VIDEO)

Një skenë, e cila nuk është shkëputur nga asnjë film aksion, është filmuar në zonën e Currilave në Durrës....

Rama publikon letrën drejtuar Ahmet Zogut: Vetëm ne e mbajtëm premtimin për rrugën e Lumit të Vlorës

Rruga e Lumit të Vlorës, e cila është premtuar prej 100 vitesh, duket se po bëhet realitet. Mbrëmjen e sotme kryeministri Edi Rama ka publikuar...

Balla takim me banorët në Stravaj: Mandati i ri nevojitet për të transformuar Shqipërinë

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Elbasanit Taulant Balla zhvilloi një takim me banorët e fshatit Stravaj në Prrenjas. Në fjalën e tij...

E reja nga Kamza denoncon dhunën e tmerrshme të bashkëshortit: Më goditi me grushta në kokë derisa më ra të fikët

Ajo refuzoi që t’u bindej urdhërave të tij. Por urdhëri i tij nuk ishte një kërkesë normale, në një familje normale dhe për një...

Mund të sjellë ndryshimin historik/ Ilaçi i ri për trajtimin e tumorit të trurit

Dy persona me kancer të avancuar të trurit i janë përgjigjur mirë një prove të vogël të një kombinimi eksperimental të ilaçeve kimioterapike dhe...

Lajme të tjera

Web TV