Rrëfimi i rrallë/ Arjan Konomi përlotet dhe tregon si i shpëtoi jetën Albin Kurtit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Opinionisti i emisionit Për’puthen, Arjan Konomi ishte i ftuar së fundmi në emisionin “Kojshia show”. Ai rrëfeu për kohën e luftës në Kosovë, ku kishte punuar si gazetar për mediat italiane dhe se kishte bërë shkrimin e parë në një media ndërkombëtare për UÇK-në.

Mes emocionesh të forta, ai rrëfeu se si i kishte shpëtuar jetën Albin Kurti në një incident qe kishte ndodhur.

“Albin Kurtin dhe Bujar Dugollin i kam njohur që atëherë kur ishin student, ata student me shpresa të mëdha.

Në një moment mbeta keq në stacionin e autobusëve dhe kur shkova për të shkuar të Hotel Grandi ishte banda e Arkanit dhe ishin policia serbe dhe nuk po arrija të kontaktoja me Albinin se kisha ardhur por nuk kisha celular në atë kohë.

Kisha një mënyrë për ta kontaktuar që ma kishte dhënë një italiane, por më ka shpëtuar një mik i imi Fadil Ismajli, po ta zbulonin se kisha pasaportë të Shqipërisë, jeta ime ishte në rrezik.

Mund të më vrisnin serbët. Pastaj Albini më strehoi te një familje tek Kodra e Trimave që jam munduar ta kujtojë emrin dhe që atje kam lëvizur për në Prizren, Gjakovë e Pejë”, rrëfeu ai.

Të fundit

Rrëfimi i rrallë/ Arjan Konomi përlotet dhe tregon si i shpëtoi jetën Albin Kurtit

Opinionisti i emisionit Për’puthen, Arjan Konomi ishte i ftuar së fundmi në emisionin “Kojshia show”. Ai rrëfeu për kohën...

E rëndë/ Shkrumbohet nga flakët banesa, humb jetën një burrë

Një banesë është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm në Finiq, ku për pasojë ka humbur jetën një 90-vjeçar, i asfiksuar. Dyshimet janë se...

Juli reagon pas debatit me Sindin: Mbylla sytë se po më ngordhnin neuronet nga…

Pas debat me Sindin ka reaguar edhe vetë Juli. Ai ka zgjedhur të komentojë në një video në Instagram ku është shkëputur një pjesë...

Askush nuk e dinte, Rovena Stefa zbulon “sherrin” me këngëtaren shqiptare

Nuk e dinim, por këngëtarja Rovena Stefa vendosi të na e tregojë vetë që ajo dhe Elhaida Dani nuk flasin. Stefa u rrëfye pa dorashka...

Rama: PS do dalë e vetme në zgjedhje, Meta i ka humbur marrëdhëniet me trutë e kokës

Kryeministri Edi Rama foli për media pas mbledhjes së shtabit elektoral të Partisë Socialiste. I pyetur për koalicionet parazgjedhore, Rama tha se PS e...

Lajme të tjera

Web TV