Rriten tensionet mes Greqisë dhe Turqisë/ Avionët luftarakë turq shfaqen në territorin grek

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vazhdojnë tensionet mes Greqisë dhe Turqisë. Forcat Ajrore turke nuk kanë të ndalur.

Katër avionë luftarakë turq F-16, dy prej të cilëve ishin të armatosur, kryen 34 shkelje të hapësirës ajrore greke dhe dy shkelje të rregullave të trafikut ajror në FIR të Athinës.

Dy prej tyre bënë fluturime të paligjshme mbi Makronisi dhe Anthropofagus e kompleksit Furni.

Avionët turq që fluturuan në Egjeun Verior dhe Qendror u identifikuan dhe nga Forcat Ajrore greke në përputhje me rregullat ndërkombëtare.


Të fundit

“300 euro për person”/ Kapet i riu nga Bangladeshi duke transportuar 7 emigrantë të paligjshëm në Kakavijë

Një 21-vjeçar nga Bangladeshi është arrestuar nga policia nga afërsi të Kakavijës, pasi u kap se po ndihmonte për...

Kryeministri Rama publikon videon: Ja pamjet e terminalit të ri në Korçë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot pamjet nga terminali i ri i autobusëve dhe taksive në Korçë. Teksa ka postuar videon në fjalë, kreu i...

A e vranë shqiptarët nënën 20-vjeçare? Mediat britanike artikull plot urrejtje: Njihen për lidhjet me krimin

I veshur me një kostum të zi dhe me vajzën në krahë, 33-vjeçari Charalambos Anagnostopoulos i ka dhënë lamtumirën e fundit 20-vjeçares me origjinë...

Ndahet nga jeta legjenda e boksit shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare, legjenda e boksit shqiptar Ahmet Golemi. Golemi i cili ka qenë kampion boksi, është dënuar me 5 vite...

Aluzionet e Vuçiqit për tërheqjen e KFOR-it, të pabaza

Aleanca veriatlantike dhe Kombet e Bashkuara, në këtë kohë nuk do të tërheqin misionet e tyre nga Kosova, vlerësojnë ekspertët e sigurisë dhe ata...

Lajme të tjera

Web TV