Tragjike/ Përplaset kamioni me autobusin, humbin jetën 11 persona

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Kinën Lindore ku një kamion është përplasur me autobusin dhe si pasojë kanë humbur jetën 11 persona.

Mediat e huaja bëjnë të ditur se kamioni fillimisht është përplasur me një pengesë sigurie dhe më pas me autobusin.

Shkak i këtij aksidenti mendohet të ketë qenë moti I keq.  Ngjarja ka ndodhur gjatë natës, në provincën Jiangsu, në veri të Shanghit.

Deri më tani ende nuk dihet numri I personave të plagosur dhe numri I atyre që ndodheshin në autobus.


Të fundit

Bashkëshorti i 20-vjeçares së vrarë në Greqi rrëfen momentet e terrorit: Fëmija qante, dëgjoja gruan duke bërtitur

Bashkëshorti i 20-vjeçares që u vra nga grabitësit në Greqi ka dhënë detaje nga ngjarja tragjike që ndodhi mëngjesin...

Alarmi për bombë bie në mes të ndeshjes, lojtarët shtrihen në parket (Video)

Një ndeshje basketbolli në Izrael u ndërpre kur ra alarmi i bombës, pasi militantët palestinezë lëshuan qindra raketa në Izrael, ndërsa Izraeli u përgjigj...

Mbërrijnë në Kosovë 38 mijë e 400 doza të vaksinës anti-COVID nga COVAX

Kosova është furnizuar me 38 mijë e 400 doza të vaksinës Anti-COVID nga COVAX. Kjo është bërë e ditur nga programi i UNICEF-it në...

Makina përplas një të mitur në rrugën “Don Bosko” në Tiranë

Një aksident është shënuar mesditën e sotme në Tiranë, ku automjeti ka përplasur një këmbësor në rrugën “Don Bosko” të kryeqytetit. Siç mësohet ngjarja ka...

Si i shpëtoi 20-vjeçari breshërive të plumbave në ekzekutimin e biznesmenit Birçaj (Video)

Dy ditë pas vrasjes së bujshme të biznesmenit Birçaj kanë dalë pamje të reja. Në makinë mësohet se kanë qenë tre persona. Edison Zeneli...

Lajme të tjera

Web TV