Ilir Meta ‘ndërron menu’/ Pas restorantit të peshkut, dekoron me titullin ‘Mjeshtër i Madh’ edhe një restorant me mish gici

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Presidenti Ilir Meta si duket ka “ndryshuar menu” pasi pas restorantit të peshkut në Tiranë, i ka dhënë dekoratën “Mjeshtër i Madh” një tjetër restoranti me mish gici në Shkodër.

Bëhet fjalë për restorant “Tradita Geg e Toskë”. Faksimile e pasqyruar më poshtë është vendimi i presidentit Meta.

“Restorant “Tradita Geg e Toskë” në Shkodër me titullin “Mjeshtër i Madh” për arritjet e suksesshme në fushën e kulinarisë, turizmit etnokulutor dhe agroturizmit në trevën e Shkodrës”, kështu shkruhet ndër të tjera në dekoratën e dhënë nga Meta.

Në 7 prill 2021, Meta ka nderuar me dekoratën ‘Mjeshtër i Madh’, edhe restorant ‘Freskun’ në Tiranë, për mjeshtëri të lartë në gatime.


Të fundit

Dramat e njëpasnjëshme të Liljana Bozos/ E ndjera i shkoi tek varri të birit që ia vrau makina

Vrasja e Liljana Bozo (Kryemadhi) tronditi opinionin publik! Bashkëshorti i saj, një ish-polic, Koço Bozo e vrau teksa kishin...

Video/ 22-vjeçari donte ta përdhunonte, publikohet videoja kur e reja ndiqet në hyrje të shtëpisë

Një ngjarje e denoncuar gushtin e kaluar nga një 22-vjeçare në Neo Kosmos Greqi për të tentativë përdhunimi është rikthyer në qendër të vëmendjes...

Policia e ndoqi me helikopter, arrestohet 30-vjeçari vlonjat me 4 milionë euro kanabis

Policia Shqiptare në bashkëpunim me FRONTEX-in dhe Guarda di Finanzia-n italiane kanë goditur një rast të trafikimit të lëndëve narkotike. Gomonia u ndoq me helikopter...

Qindra trupa viktimash nga Covid-19 vazhdojnë të mbahen në “kamionë frigorifer” 

Trupat e deri në 750 viktimave nga Covid-19 janë ende duke u ruajtur në kamionë frigoriferë në New York City, një vit pasi qyteti...

Këshilli i BE nxjerr dokumentin për Shqipërinë: Të hapen sa më shpejt negociatat!

Këshilli i Bashkimit Europian i ka dërguar një letër pune në datën 5 maj delegacioneve të vendeve të BE. Letra është dërguar para mbledhjes...

Lajme të tjera

Web TV