Interi merr “dhuratën” për Pashkë, shpallet zyrtarisht kampion i Italisë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Diferenca me Atalantën e vendit të dytë është 13 pikë dhe populli interist ka nisur festën. Hera e 19-të që Interi fiton trofeun e madh, duke parakaluar kushërinjtë e Milanit (18), teksa i jep fund dominimit juventin, që zgjaste prej nënte vitesh radhazi.

Atalanta dhe Sassuolo shënuan nga një gol, e mbyllën ndeshjen me nga dhjetë lojtarë, teksa pati edhe gol të anuluar nga VAR-i e penallti të humbur. I njëti rezultat edhe në Napoli-Cagliari. Nigeriani Osimhen kaloi ekipin e Gattusos në avantazh.

Sardët reaguan dhe evituan humbjen falë golit të Nahitan Nandez në minutat shtesë. Sfidë e bukur në Bologna, aty ku vendasit barazuan 3-3 me Fiorentinën. Një pikë e mirë për skuadrën nga Firence, që po lufton për mbijetesën.


Të fundit

“Më sulmojnë nga profilet fallco të kunatit”/ Kulluri: Ke për të ikur Lulzim, siç kopilat me ministrat e PD i lë…

Edvin Kulluri pjesë e grupimit “për PD-në”, që kërkojnë largimin e Lulzim Bashës nga drejtimi i Partisë Demokratike në...

Është pro legalizimit, politikani hyn me cigare hashashi brenda në Parlament

Çështja e legalizimit të përdorimit të marijuanës nxiti debat të ashpër në parlamentin e Francës. Anëtari i Asamblesë Kombëtare, Francois-Michel Lambert, që mbështet dekriminalizimin,...

Tragjike/ 25 persona vriten pas shkëmbimit të zjarrit mes policisë dhe trafikantëve të drogës (Video)

Të paktën 25 persona, përfshirë një oficer policie janë vrarë në një shkëmbim zjarri në Rio de Janeiro këtë të enjte mes policisë dhe...

Maluma do vijë së shpejti në Tiranë! Zbuloni se kur

Shqipëria sigurisht ndjek trendin e gjithë vendeve të Europës dhe një nga koncertet që pritej me padurim të realizohej vitin që lamë pas, ai...

Baftjari, gjeli që këndon derisa i bie të “fikët” (Video)

Një fermer turk që zotëron një gjel që këndon më gjatë se të gjithë, deri sa “i bie të fikët”, është detyruar të anulojë...

Lajme të tjera

Web TV