Rama uron rivalët për titullin: Lum kush është edhe interist edhe socialist

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka uruar tifozët e Interit për fitimin e titullit kampion në Serie A pas 11 vitesh, por duke i “thumbuar” me Antonio Conten, një ish-juventin që i bëri zikaltërit të festojnë sërish.

Rama thotë se ky nuk ishte viti i Juves, por i PS-së që fitoi mandatin e tretë prandaj shton se lum kush është edhe interist edhe socialist këtë herë.

“Meqë shumë miq tifoza të Interit këtu shkruajnë pse nuk na uron, ja edhe urimi i merituar pas 11 vjetësh, falë këtij juventinit që klith këtu në majë të mullarit.

Gëzojeni miq, ky s’ishte viti i Juves po i Partisë Socialiste, kështu që secili gëzimin e vet dhe jemi në rregull. *Lum kush është edhe interist edhe socialist këtë herë” mbyllet postimi i Ramës, që e ka shprehur në disa raste se bën tifo për “Zonjën e Vjetër”.

Nuk kanë qenë të rralla batutat jo vetëm në komentet në rrjetet sociale por edhe Live të kryeministrit, përfshirë edhe me anëtarë të qeverisë apo grupit të tij socialist për rivalitetin mes Juventuesit dhe Interit.

Të fundit

Nisin fluturimet direkte nga Tirana në Kopenhagë

Qytetarët shqiptarë nga sot mund të fluturojnë direkt drejt kryeqytetit të Danimarkës, Kopenhagës. Fluturimi i parë direkt është pritur me një ceremoni të veçantë...

Soko: Ja sa duhet të llogaritet minimumi jetik për një familje me 4 persona

Eksperti i ekonomisë Pano Soko nga Nisma Thurje, duke folur për minimumin jetik, tha në emisionin “Open” në News24, se të jetosh në minimumin...

Miqësoret dhe më pas Europiani, kombëtarja stërvitet në “Shtëpinë e Futbollit”

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka thirrur lojtarët e kombëtarës në “Shtëpinë e Futbollit”, për të parë kështu situatën e tyre në këtë fund muaji....

Vrasja e Osman Berberit, cili është roli i shokut të tij, Besnik Ndou?

Emisioni Në Shënjestër në News24, i gazetares Klodiana Lala ka hedhur dritë mbi ngjarjen e rëndë të ndodhur nw shkurt tw vitit 2009, kur...

Lajme të tjera

Web TV