Humbën zgjedhjet/ Analisti: Basha dhe Kryemadhi nuk i hapin telefonin njëri-tjetrit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim bën marrëveshje zyrtare para zgjedhjeve parlamentare, edhe pse garuan në lista më vete në 25 prill.

Pas rezultatit të zgjedhjeve, që i la sërish në opozitë të dyja partitë, përveçse kanë akuzuar partinë Socialiste për vjedhje votash, Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi nuk kanë dhënë asnjë deklaratë konkrete për bashkëpunimin mes tyre. Por, në fjalim e saj, Kryemadhi foli për tradhti. Sipas analistit, Arjan Curri, “marrëdhëniet janë goxha problematike”.

“Ka ftohje reale mes Ilir Metës dhe Lulzim Bashës. I dyti nuk i hap telefonit të parit. Tani po fajësojnë njëra-tjetrën edhe për humbjen. Përveç mazhorancës, ia hedhin fajin njëri-tjetrit. Monika foli për tradhti dhe kjo është serioze. Nuk të tradhton kundërshtari, kështu që për PD-në e ka. Të dyja partitë tashmë janë mbyllur në vetvete, janë në një fazë metamorfoze ku kanë futur vetën. Të shohim si do të dalin prej aty”, shprehet Curri në “Open”.

Ndërsa, analisti, Andi Bushati është i mendimit se të dyja partitë “janë më keq se kurrë”.


Të fundit

“21 janari”/ Dritan Hila: Ne kemi qenë një shoqëri e terrorizuar nga Sali Berisha! Prokurori hap hetim me një…

Rihapja e dosjes së 21 janarit ka shkaktuar debate të forta në OPEN. Analisti Andi Bushati tha se e...

Lehtësimi i masave anti-Covid, Veliaj: Tirana u hap dhe është më e gjallë se kurrë

Lehtësimi i masave anti-COVID në fillim të sezonit veror është pritur mirë. Kryebashkiaku Erion Veliaj përmes një videoje shumë entuziaste tregon se si e...

Barcelona ofertë të re Lionel Messit për të qëndruar në “Camp Nou”

Barcelona i ka ofruar Lionel Messit një kontratë të re, me atë aktualen që skadon më 30 qershor. Klubi katalanas ka vendosur që të mos presë rezultatet e...

Habit Kadilli: E dija që në shkurt që Berisha do të shpallej “non grata”, e dinte edhe ai me Bashën

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli, ka bërë një deklaratë befasuese mbrëmjen e sotme, pasi u shpreh se kishte dijeni që në...

“Bomba” e Marca: Ronaldo njofton shokët se do të largohet nga Juventus këtë verë

Cristiano Ronaldo mësohet se i ka thënë shokëve në dhomat e zhveshjes së Juventusit se ai synon të largohet nga klubi këtë verë. Ish-sulmuesi i Real Madrid arriti...

Lajme të tjera

Web TV