Po punonte tokën me frezë, 39-vjeçarit në Maliq i shpërthen granata e vjetër

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 39-vjeçari në Shqiptas të Maliqit i ka shpërthyer granata e vjetër. Ai ishte duke punuar tokën me frezë, teksa ra në kontakt me mjetin shpërthyes.

Sipas Policisë, ai ka marrë dëmtime në dorë dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve në spitalin e Korçës.

NJOFTIMI NGA POLICIA

Maliq/Informacion paraprak

Më datë 16.05.2021, rreth orës 16:10, në Spitalin e Korçës, ka shkuar për ndihmë mjekësore shtetasi H. S., rreth 39 vjeç, banues në fshatin Shqitas, Maliq, i cili duke punuar tokën e tij me një mjet bujqësor tip frezë, ka rënë në kontakt me një mjet shpërthyes (dyshohet granatë e vjetër) ku për pasojë ky shtetas ka marrë dëmtime në dorë dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për të sqaruar rrethanat e ngjarjes.


Të fundit


“24 orët vendimtare”/ Shumë pranë zbardhjes vrasja e 20-vjeçares që tronditi Greqinë

Zhvillime të rëndësishme priten në njëzet e katër orët e ardhshme në hetimin policor për të zbardhur vrasjen e Carolines 20-vjeçare, e cila mbeti...

Mision i suksesshëm/ Kina dërgon tre astronautë në stacionin e ri hapësinor

Kina e ka nisur me sukses dërgimin e tre astronautëve në orbitën e Tokës dhe ata do të vendosen në stacionin e ri hapësinor...

Lajme të tjera

Web TV