‘Leksion futbolli’ ndaj Chelsea, Barcelona fiton Championsin e femrave (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Edhe pse ekipi i meshkujve ka humbur shkëlqimin e dikurshëm dhe dje zyrtarisht dolën nga gara për titull, Barcelona është kampionia e Europës në futbollin e femrave.

Vajzat katalanase shkatërruan skuadrën e Chelsea me “poker” me shifrat 4-0 ne Gothenborg, Suedi. Katalanaset vinin si favorite dhe nuk zhgënjyen pritshmëritë.

Seria e golave nisi në minutën e parë me autogolin e Leupolz. Pas çerek ore lojë, Putellas dyfishoi shifrat për Barcelonën, duke i dhënë udhë fitores se skuadrës së saj. Llogaritë e pjesës së parë nuk ishin mbyllur ende.

Në minutën e 20 Bonmati trefishoi shifrat dhe në minutën e 36 Hansen plotësoi “pokerin” për Barcelonën ndaj vajzave londineze, që e patën të pamundur të përballonin një nga skuadrat më të forta të viteve të fundit.

Në pjesën e dytë nuk kishte gola dhe Barcelona arrin të fitojë titullin e parë të Champions dhe të shkruajë historinë e futbollit spanjoll. Ndërkohë, Chelsea ka hedhur hap të madh para me mbërritjen në finale dhe ka shtuar kredenciale për futbollin anglez të femrave, që ende nuk shkëlqen si ai i meshkujve.

Të fundit

Përdhunimi i të miturës në Mirditë, Braçe: Duhet ‘vrarë’ ky…

Përdhunimi i 15-vjeçares në Mirditë nga 5 persona ka sjellë reagime dhe protestat në mbështetje të saj dhe të...

Vrau tre fëmijët e saj, gjykata e shpall të pafajshme

Një 44-vjeçare britanike, që mbyti tre fëmijët e saj u shpall e pafajshme me arsyetimin se vuan nga çrregullime të rënduara mendore. Deidre Morley vrau...

Mero Baze: Gjyqi Berishës në Francë si gjyqi i Fazlliçit në Londër

Në vitin 2008, ndërsa kisha bëra disa emisione investigative rreth Damir Fazlliç dhe bizneseve të tij me Argita Berishën, prokuroria u vu në lëvizje....

Kishte lënë takim me 14-vjeçaren për të kryer marrëdhënie s*ksuale, i riu e pëson keq (Video)

Studenti 27-vjeç Minesh Patel është arrestuar në Londër në vendin ku ishte dashur të takohet me një 14-vjeçare, me të cilën synonte të kryente...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, hetuesit grekë zbulojnë detaje tronditëse

Autoritetet greke vijojnë hetimet për zbardhjen e vrasjes së 20-vjeçares që u mbyt në sy të foshnjës, ndërsa burrin grabitësit e lidhën. “Ata donin...

Lajme të tjera

Web TV