test

Renditja speciale/ Këto janë 10 trajnerët më të mirë të sezonit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mungojnë akoma edhe 90 minuta lojë në kampionatet kryesore të Europës, por, me përjashtim të Ligue 1 dhe La Liga, lifta për tiull është mbyllur.

Finalet e Champions dhe Europa League ka pak mundësi që të ndryshojnë klaisifikimin e trajnerëve më të mirë të vitit të bërë nga Four Four Two.

Revista prestigjioze ka krijuar renditjen e 50 trajnerëve më të mirë në botë të sezonit 2020-21. Më poshtë janë renditur 10 të parët.

10. Hyn me meritë në top 10 Berndan Rodgers i Leicester. Trajneri i Djelprave ka fituar Kupën e Anglisë duke mundur Chelsea-n. Një arritje historike për skuadrën angleze.

9. Është kualifikuar në Champions League për vitin e tretë radhazi me Atalanta-n e tij. Gian Piero Gasperini ka udhëhequr bergamaskët drejt majës së futbollit italiane, duke arritur edhe finalen e Kupës së Italisë, të humbur kundër Juventus.

8. Fitues i freskët i Kupës së Francës, Mauricio Pochettino i PSG është në vendin e tetë.

7. Në vendin e shtatë është Thomas Tuchel. Trajneri i Chelsea-t ka bërë shumë mirë nga momentin që ka zbarkuar në Londër, duke e ndihmuar skuadrën të sigurojë finalen e Champions League.

6. Nuk mund të mungonte në renditje Hansi Flick, i ci li ka fituar gjithçka me Bayern-in e tij në sezonin e kaluar dhe ka mbrojtur titullin në Bundesliga në këtë sezon.

5. Në vendin e pestë është Julian Naglesmann i Leipzig. Trajneri, falë paraqitjeve të mira të skuadrës së tij, ka bindur Bayern Munich t’i besojë stolin.

4. Një shkallë larg podiumit është Jurgen Klopp i Liverpool, protagonist i një sezoni zhgënjyes.

3. Vendi i tretë për Diego Pablo Simeone i Atletico Madrid. Cholo do të luajë për titullin në javën e fundit të La Liga-s.

Lexo edhe :  Kuqezinjtë synojnë pikët e para në Europian,formacionet zyrtare të sfidës Kroaci-Shqipëri

2. Në vendin e dytë është Antonio Conte. Trajneri i Inter ka marrë medaljen e argjendit pasi ka kthyer te titulli zikaltrit pas 11 vitesh.

1. Pep Guardiola kryeson këtë renditje speciale. Trajneri i Manchester City, kampion i freskët i Anglisë dhe fitues i Carabao Cup. Më 29 maj do të luajë në finalen e Champions League.

Të fundit

Lufta me kancerin, studimi: Stresi, katalizator për përhapjen e metastazave

Tashmë prej një kohe të gjatë dyshohet që ekziston lidhja midis kancerit dhe stresit kronik, ndërkaq është konstatuar që...

Shqiptari ngacmon tifozen më ‘hot’ në botë, çfarë s’u pa gjatë ndeshjes Kroaci-Shqipëri

Të gjithë sytë e shqiptarëve ishin në Hamburg një ditë më parë, aty ku Kombëtarja u përball me Kroacinë. Ndeshja përfundoi barazim 2-2, ku dy...

Fiton garën për kreun e ri të NATO, kush është “pëshpëritësi i Trump”

Kryeministri holandez në largim, Mark Rutte, ka fituar garën për t’u bërë kreu i ardhshëm i NATO-s në një moment të rrezikshëm për aleancën...

Panik në Berat/ 7-vjeçari bllokohet brenda në banesë, ndërhyn zjarrfikësja

Një çift bashkëshoshtësh, banues në lagjen “30-Vjetori” në Berat, kanë dalë nga banesa për të bërë pazar, duke lënë në gjumë fëmijën e tyre...

Kylie përlotet nga komentet për pamjen e saj: Dukesh e vjetër

Kylie Jenner është përlotur pas komenteve negative që ka marrë për pamjen e saj. Në episodin e ri të sezonit 5 të “The Kardashians”,...

Lajme të tjera

Web TV