Dërgon babanë në spital me karrocë druri, pamje therëse nga situata e COVID (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një burrë nga India është detyruar ta bartë babanë e tij të sëmurë për në spital me një karrocë të drurit, pasi nuk kishte mundur të marrë ndihmë nga autoambulanca sepse ky vend po lufton me valën e tretë të coronavirusit.

Pamjet rrëqethëse janë filmuar të enjten në Sivan të Biharit në lindje të Indisë, ku shihet burri duke shtyrë karrocën e drurit, në të cilën ishte babai i tij që nuk dihet nëse ishte i infektuar me COVID-19.

Ndërkohë, një profesor indian ka ndërruar jetë nga coronavirusi, pak pasi që kishte filmuar veten duke kërkuar një shtrat të lirë në spital, derisa ky vend po lufton me numrin e madh të vdekjeve nga COVID-19.

E babai i këtij burri në video nuk shihet duke lëvizur fare sikurse që nuk dihet nëse vuante nga COVID-19, apo nga ndonjë sëmundje tjetër.


Të fundit

U njohën në “Facebook”, i riu i mbyll gojën vajzës dhe e përdhunon në takimin e parë

Një rast i abuzimit seksual u zbulua këtë të premte nga mediat greke në Athinë. Një vajzë 22-vjeçare u...

Vjedhje në Gardën e Republikës/ Kishte frikë hajdutët dhe nuk i mbante lekët në banesë

Një punonjës i Gardës së Republikës, ruhej aq shumë nga hajdutët se nuk i besonte çelësit të shtëpisë. Si ambientin më të sigurt, ai...

Gjenden eshtrat e 24 personave të varrosur në oborrin e një ish-polici në El Salvador

Eshtrat e 24 personave janë gjetur në oborrin e shtëpisë së një ish-polici në që u bë më pas u bë kreu i një...

Dërgon babanë në spital me karrocë druri, pamje therëse nga situata e COVID (Video)

Një burrë nga India është detyruar ta bartë babanë e tij të sëmurë për në spital me një karrocë të drurit, pasi nuk kishte...

Ndryshimet e vajzave të “Për’puthen”, kirurgia plastike zbulon ndërhyrjet që kanë bërë

Konkurrentet e “Për’puthen” komentohen vazhdimisht për ndryshimet në pamjen e tyre, që nga momenti që janë bërë personazhe publike e deri më sot. Ndryshimet vijnë...

Lajme të tjera

Web TV