Lady Gaga kujton përdhunimin nga producenti muzikor që e flaku në rrugë kur mbeti shtatzënë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Këngëtarja e njohur amerikane Lady Gaga ka përmendur sërish së fundmi historinë e saj të përdhunimit në fillim të karrierës muzikore nga një ekzekutiv i industrisë, duke dhënë më shumë detaje sesi producenti muzikor e sulmoi seksualisht në moshën 19-vjeçare, dhe e “flaku tej” kur kishte mbetur shtatzënë.

Këngetarja tashmë 35 vjeçare foli për eventin traumatik në programin e ri social me Princ Harry e Oprah Winfrey.

Gaga, emri i vërtetë i të cilës është Stefani Germanotta, kujtonte: “Isha 19 vjeçe, nisë të punoj në këtë biznes dhe producenti më tha ‘Hiqi rrobat’”.

“Unë i thashë ‘jo’, por ai më tha se nëse nuk e bëj do të flakte të gjithë muzikën time në mbeturina. Ata nuk ndalonin duke e kërkuar dhe unë ngriva … më pas nuk mbaj mend”, kujton Gaga eksperiencën e saj.

Lady Gaga, nuk e ka përmendur ende emrin e producentit abuzues prej frikës së përballjes me të. Ajo shton se gjatë sulmit seksual kishte humbur ndjenjat dhe se kishte qenë e sëmurë fizikisht për një periudhë të zgjatur teksa përballonte dhimbjen fizike e psikologjike.

“Isha e sëmurë për javë të tëra dhe më pas kuptova se ishte e njëjta dhimbje kur një person që më përdhunoi më lëshoi në një cep sepse kisha mbetur shtatzënë”.

Ajo thotë se kaloi periudhën e vështirë të dhimbjes në shtëpinë e prindërve, ndërsa shenjat psikologjike dhe emocionale mbeten të gjalla edhe sot.

Ajo vazhdon më tej: “Disa vjet më vonë shkova në spital dhe kur më sollën një psikiatër unë u përgjigja: ‘Më sillni një doktor të vërtetë, unë nuk ndjej trupin tim’”.

“Pata një krizë psikotike, për gati dy vjet. Tani çdo dhimbje e ndjej si dhimbja e pas-përdhunimit, nuk jam më i njëjti person. Ulërija dhe e përplasja veten te muri, nuk preferoja ta prisja veten. Bëra disa kontrolle mjekësore më pas por doktorët nuk zbuluan asgjë, gjithsesi trupi im e mban mend”, thotë Gaga mes të tjerash.


Të fundit

U njohën në “Facebook”, i riu i mbyll gojën vajzës dhe e përdhunon në takimin e parë

Një rast i abuzimit seksual u zbulua këtë të premte nga mediat greke në Athinë. Një vajzë 22-vjeçare u...

Vjedhje në Gardën e Republikës/ Kishte frikë hajdutët dhe nuk i mbante lekët në banesë

Një punonjës i Gardës së Republikës, ruhej aq shumë nga hajdutët se nuk i besonte çelësit të shtëpisë. Si ambientin më të sigurt, ai...

Gjenden eshtrat e 24 personave të varrosur në oborrin e një ish-polici në El Salvador

Eshtrat e 24 personave janë gjetur në oborrin e shtëpisë së një ish-polici në që u bë më pas u bë kreu i një...

Dërgon babanë në spital me karrocë druri, pamje therëse nga situata e COVID (Video)

Një burrë nga India është detyruar ta bartë babanë e tij të sëmurë për në spital me një karrocë të drurit, pasi nuk kishte...

Ndryshimet e vajzave të “Për’puthen”, kirurgia plastike zbulon ndërhyrjet që kanë bërë

Konkurrentet e “Për’puthen” komentohen vazhdimisht për ndryshimet në pamjen e tyre, që nga momenti që janë bërë personazhe publike e deri më sot. Ndryshimet vijnë...

Lajme të tjera

Web TV