Agron Shehaj sfidon Bashën, shpall kandidaturën për kryetarin e ri të PD-së

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Agron Shehaj ka vendosur të kandidojë për kryetar të Partisë demokratike. Ai e bëri të ditur vendimin përmes një statusi në Facebook.

Statusi i plotë

“Shqipëria ka sot nevojë për opozitë të fortë, parimore dhe frymëzuese. Shqipëria ka sot nevojë për Partinë Demokratike!

Ne demokratët do ta kapërcejmë gjendjen e vështirë ku jemi dhe do ngrihemi më të fortë se më parë. Përballë autokracisë, korrupsionit dhe paaftësisë së qeverisë, ne do të ndërtojmë alternativën e lirisë, ndershmërisë dhe aftësisë.
Për këtë duhen energji të reja, vizion i ri, drejtim i ri.

Me ketë bindje, kam vendosur të kandidoj për kryetar të Partisë sime. Konkurimin nuk e shoh si garë për një post, por si një përpjekje të përbashkët me të gjithë demokratët që dëshirojnë që partia jonë të jetë partia e anëtarëve: një parti e vërtetë demokratike, moderne dhe e hapur.

Unë besoj se çdo njeri duhet të luftojë duke dalë në shesh për atë që beson. Unë besoj se shërimi nga humbja vjen nga veprimi dhe jo nga apatia e ankimit për padrejtësitë, që sigurisht kanë ndodhur. Unë besoj se përparimi vjen përmes ndryshimit dhe jo ripërsëritjes së të njëjtave gabime.

Dua të shpreh mirënjohjen për të gjithë ju që më keni besuar e nxitur të marr përgjegjësinë e garës. Unë kam hyrë në politikë për të punuar për njerëzit, jo për t’u pasuruar dhe nuk do ju zhgënjej”, shkruan Shehaj.


Të fundit

Agron Shehaj sfidon Bashën, shpall kandidaturën për kryetarin e ri të PD-së

Agron Shehaj ka vendosur të kandidojë për kryetar të Partisë demokratike. Ai e bëri të ditur vendimin përmes një...

Goditi mjekun brenda në spital, prangoset 32-vjeçari në Fier (Emri)

Një 32-vjeçar është arrestuar në Fier pasi goditi mjekun në krye të detyrës. Policia njofton se ngjarja ka ndodhur në pavionin e patologjisë në...

Arrestohen 2 inspektorë në Himarë, lejuan ndërtimet pa leje

Dy zyrtarë të Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit të Bashkisë Himarë janë arrestuar nga policia me akuzën e lejimit të ndërtimeve pa leje dhe...

Tirana ka filluar të gjallërohet nga turistët, ogur i mirë për sezonin veror

Pas një dimri me kufizime, Tirana ka filluar më në fund të gjallërohet. Përmirësimi i kushteve të motit ka sjellë shumë turistë në kryeqytet. Lokalet...

Zgjedhjet për kreun e PD-së, tërhiqet nga gara një prej kandidatëve (Emri)

Lisandër Hoxha është tërhequr nga gara për kreun e PD-së. REAGIMI Te dashur miq, ju falenderoj perzemersisht per mesazhet dhe urimet tuaja inkurajuese pas daljes ne...

Lajme të tjera

Web TV