E rëndë/ Ra në kontakt me korrentin, ndërron jetë punonjësi i OSHEE në Gjirokastër

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një punonjës i OSHEE ka ndërruar jetë aksidentalisht këtë të diel, teksa ka rënë në rrymë elektrike me tensionin e lartë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Nepravishtë të Gjirokastrës. Policia thotë se viktima është shtetasi K.P., 55 vjeç, banues i këtij fshati dhe njëkohësisht punonjës i OSHEE.

“Rreth orës 17:15, jemi njoftuar se në fshatin Nepravishtë, shtetasi K. P., rreth 55 vjeç, banues në Nepravishtë (Punonjës i OSHEE)është gjetur i pajetë. Ky shtetas ka qënë duke punuar në një shtyllë tensioni në fshatin Nepravishtë dhe ka rënë në kontakt me rrymën elektrike ku si pasojë ka humbur jetën. Grupi hetimor po kryen veprimet e mëtejshme hetimore për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, deklaron Policia e Shtetit.


Të fundit

E rëndë/ Ra në kontakt me korrentin, ndërron jetë punonjësi i OSHEE në Gjirokastër

Një punonjës i OSHEE ka ndërruar jetë aksidentalisht këtë të diel, teksa ka rënë në rrymë elektrike me tensionin...

Milano ngjyroset zikaltër, Inter ‘ngre në qiell’ trofeun e titullit kampion (Video)

Inter e ka mbyllur në mënyrën më të mirë të mundshme këtë sezon të “Serie A”. Zikaltërit arritën që të shpalleshin kampionë 4 javë para...

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria publikon shifrat: Rritet numri i viktimave, ulet numri i të shtruarve

Shqipëria vazhdon të regjistrojë një numër të ulët të jetëve të humbura dhe rasteve të reja me Covid-19. Ministria e Shëndetësisë ka publikuar bilancin e...

Braçe: Shqipëria problem pandëshkueshmërinë dhe pabarazinë para ligjit, duhet një lëvizje e fortë kundër korrupsionit

Zëvendëskryeministri, Erion Braçe shprehet se Shqipëria ka ende problem të madh pandeshkueshmëri në dhe pabarazinë para ligjit. Përmes një postimi në rrjetin e tij social...

“Jam me Berishën në këto çaste”/ Dritan Hila: Avokati francez po i rruan paratë dhe tall tra*in me Doktorin

Moderatori dhe analisti Dritan Hila e shpjegon si të vështirë gjendjen e Sali Berishës, i cili ka hedhur në gjyq sekretarin amerikan të Shtetit...

Lajme të tjera

Web TV