U tha se humbi jetën nga infeksioni në dhëmballë, zbulohen detaje tronditëse nga vdekja e 23-vjeçares në Tiranë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Evgjeni Baxho, 23-vjeç humbi jetën pak ditë më parë në Tiranë, ku u tha se gjeti vdekjen nga një infeksion në dhëmballë.

Por detaje tronditëse raportohen në dokumentin e Policisë Gjyqësore.

Në dokumentin e siguruar nga gazetarja Anila Hoxha thuhet se në momentin që në banesë kanë shkuar grupi hetimor me ekspertin kriminalistik dhe mjekun ligjor në trupin e viktimës janë vënë re disa shkresa.

Mësohet se në trup kishte disa shenja të bëra me lapostil me ngjyrë të kuqe. Shenjat i kishte në bark dhe në kurriz.

“Gjatë këqyrjes së vendit të ngjarjes është vënë re në trupin e kufomës, në pjesën e barkut një shkrim i panjohur, i bërë me lapostil me ngjyrë të kuqe nga kërthiza deri në pjesën e ezofagut. Po ashtu gjatë autopsisë në pjesën e shpinës së kufomës janë vërë re tre shkrime të tjera të panjohura, të bëra po ashtu me lapostil të kuq”, thuhet në dokument.

Policia për të hetuar ngjarjen ka sekuestruar telefonat që kishte e reja dhe dhe lapotopin.

“Gjatë këqyrjes së banesës në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar dy telefonat tip Samsung në pronësi të kufomës dhe një laptop i saj. Po ashtu janë sekuestruar një tampon steril me ngjyrë të kuqe si ajo e gjakut për të cilën është bërë vendimi biologjik. Gjithashtu janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale një fletë format A4 i shkruar me stilolaps blu dhe disa fletë të tjera me simbole dhe figura të panjohura të shkruara me ngjyrë të kuqe dhe jeshile dhe objekte të tjera të ngjashme”, përmbyllet dokumenti i oficerit të Policisë Gjyqësore. /TCH


Të fundit

U tha se humbi jetën nga infeksioni në dhëmballë, zbulohen detaje tronditëse nga vdekja e 23-vjeçares në Tiranë

Evgjeni Baxho, 23-vjeç humbi jetën pak ditë më parë në Tiranë, ku u tha se gjeti vdekjen nga një...

U konfliktua me pronarin e një lokali, 16-vjeçari nxorri armën dhe qëlloi drejt lokalit

Policia e Korçës ka dhënë detaje lidhur me ngjarjen e rëndë që ndodhi sot paradite në Moravë të Korçës, por që fatmirësisht përfundoi pa...

Manastirliu: Spitali i Ri Memorial i Fierit do të hapet të enjten

Gjate vizitës me stafin e përbashkët mjekësor shqiptaro-turk në Spitalin e Ri Memorial të Fierit, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu tha...

Rrëfimi i vajzës së mitur: Më shantazhuan me video, më çuan në disa vende dhe abuzuan më pas u tallën me mua

Zbulohet rrëfimi tronditës, që vajza e mitur 15-vjeçe ka treguar për abuzimin seksual, në ambjentet e policisë së Lezhës. Ky rrëfim hedh dritë mbi...

Lejuan ndërtimet pa leje në Ksamil, shkarkohen 5 inspektorë në Sarandë

Janë shkarkuar nga detyra 5 inspektorë të Mbrojtjes së Territorit në Sarandë. Mësohet se insektorët janë shkarkuar nga detyra pasi kanë lejuar ndërtimet pa leje...

Lajme të tjera

Web TV