Brataj zbulon “sekretin” e Komitetit Teknik: Do hiqen maskat, ora policore do zgjatet

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Skënder Brataj, drejtori i Urgjencës Kombëtare i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin Open, ka folur në lidhje me masat që do të merren ditën e nesërme. Kreu i Urgjencës Kombëtare, një nga anëtarët e Komitetit Teknik të Ekspertëve tha se mendimi i tij ishte që të hiqej maska në ambiente të hapura. Ndër të tjera, ai tha se edhe ora policore do të zgjatet, por nuk mund të hiqet krejtësisht.

Më konkretisht, Brataj u shpreh se:

Pandemia po mbaron, por nuk varet vetëm nga Shqipëria. Përfundim nuk mund të them, por përmirësim po. Masat do të hapen, por fatkeqësisht njerëzit pasi janë lodhur nga masat do fillojnë të neglizhojnë shumë gjëra. Nuk e kemi munduar ende Covid-in. Në 3-4 javë mund të bëhet një shpërndarje aq e madhe saqë të hap probleme. Nesër do të flasë Komiteti Teknik dhe padiskutim që do të lirohen masat, jo të gjitha pasi do të jetë çmenduri. Unë do të filloja me maskën në ambientet e jashtme, të hiqet se dhe temperatura bën të vetën, vaksinimi. Përsa i përket orës policore jam i mendimit që të zgjatet, por jo të hiqet fare.


Të fundit

Brataj zbulon “sekretin” e Komitetit Teknik: Do hiqen maskat, ora policore do zgjatet

Skënder Brataj, drejtori i Urgjencës Kombëtare i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin Open, ka folur në lidhje me...

Aksident pranë “Ali Demit”, makina përplaset me bordurën (Foto)

Një aksident automobilistik ka ndodhur në lagjen “Ali Demi” ku një makinë është përplasur me bordurën. Aksidenti ka ndodhur në rrugën “Kont Leopold Bertold” dhe...

Vdekja misterioze e studentes në Tiranë, dalin fotot e mesazheve të koduara të shkruara mbi trupin e saj

Detaje të tjera dalin në dritë nga vdekja misterioze e studentes Evgjeni Baxho. Megjithëse në fillim u raportua se 23- vjeçarja mund të kishte...

Mero Baze zbulon: Kryetari i ardhshëm i PD, nuk po kandidon më 13 qershor

Nga Mero Baze Të katër kandidatët në garë për Partinë Demokratike, janë të barabartë në dashurinë e tyre për Sali Berishën, ndërsa Lulzim Basha është...

Mes tyre një vajzë dhe një djalë shqiptar, shkatërrohet grupi i tmerrshëm i hajdutëve në Greqi (EMRAT)

Policia greke ka shkatërruar një grup prej 14 personash të cilët akuzohet se bënin kërdi me vjedhje të makinave “Smart” dhe shitjen e lëndëve...

Lajme të tjera

Web TV