Kërcënoi se do të vrasë Presidentin/ Çfarë ndodhi me të riun?

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një i ri nga New Mexico akuzohet për kërcënim ndaj Presidentit të SHBA, Joe Biden dhe disa të tjerëve.

John Benjamin Thornton e quan veten e tij si ‘’Gjeneral revolucionar i luftës’’ dhe ka shkruar se ‘’ “5 yje pasi ekzekutova Joe Biden për Tradhti”.

Ai akuzohet gjithashtu se ka përdorur komunikimet ndërshtetërore të tregtisë për të dërguar kërcënime ndaj personave të ndryshëm.

Gjithsesi ky nuk është rasti i parë që Presidenti i SHBA, Joe Biden merr kërcënime të këtij lloji pasi në muajt e fundit ka marrë disa të tilla në forma të ndryshme.

Faaf


Të fundit

Kërcënoi se do të vrasë Presidentin/ Çfarë ndodhi me të riun?

Një i ri nga New Mexico akuzohet për kërcënim ndaj Presidentit të SHBA, Joe Biden dhe disa të tjerëve. John...

Pirja e kësaj pije popullore çdo ditë, mund të ndihmojë në parandalimin e sëmundjes së mëlçisë yndyrore

Kafeja është pije ditore e zgjedhur për miliona njerëz, dhe është e lehtë të kuptosh pse. Ka shije të shkëlqyeshme dhe ju godet me...

Hap dyert sot spitali Memorial i Fierit, Rama publikon videon dhe prezanton pjesëtarët e skuadrës shqiptaro-turke

Sot, 27 Maj, spitali i ri Memorial i Fierit do të hap dyert për të pritur pacientët e parë. Me këtë lajm e ka nisur...

I kthyen tokat në paracela hashashi, Policia operacion në fshatrat e Krujës, 6 të arrestuar, 1 në kërkim

6 persona kanë rënë në prangat e Policisë në Krujë, pasi tokat në pronësi të tyre i kishin kthyer në paracela të mbjella me...

Stresi i provimeve, si dera e vetme e hyrjes në jetë/ Nga Leonard Veizi

Sistemi shkollor është në prag të provimeve. Temperaturat rriten kudo, brenda klasave dhe jashtë në natyrë. Nxënësit që janë të ndjeshëm priren ta përjetojnë...

Lajme të tjera

Web TV