Në makinë kishte shqiptarin e vrarë me thikë, 31-vjeçari në Angli: S’e di ç’ndodhi, jam i pafajshëm

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në Britaninë e Madhe vijon gjyqi për rastin e vrasjes së dy të rinjve shqiptarë dhjetorin e 2019. Bëhet fjalë për rastin e Arbër Feskos dhe Shkëlqim Pajës të cilët u gjetën të vrarë në veri të Londrës rreth 8 km larg njëri-tjetrit.

Burri që u gjet në sediljen e pasagjerit të makinës ku ndodhej një nga viktimat raportohet të jetë shprehur se është i pafajshëm.

31-vjeçari Kaziku Tuwizana akuzohet për vrasjen e Pajës dhe Feskos, por ai është shprehur se nuk ka lidhje me krimin. Ai është duke u gjykuar për rastin bashkë me Besnik Berishën dhe Bobby Rogers.

Në seancën e 26 majit, jurisë iu tha se çfarë deklaroi Tuwizana kur u pyet nga policia pas arrestimit. Ai është shprehur se ndodhej në makinë me dy “kushërinj” të tij në momentin që panë se po ndodhte një zënkë në rrugë.

“Pashë një incident. Dola nga makina dhe ndërsa afrohesha, më qëlluan. Ishin dy tipa…unë u përpoqa të ndaloja zënkën, por përfundova duke marrë një plagë thike në krah.”

Pastaj, ai tha se e goditën në kokë dhe ra në tokë pa ndjenja. Kur u zgjua, e gjeti veten në sediljen e pasagjerit, gjysmë milje nga vendi ku ndodhi sherri.

Një hetues e pyeti: “Pse ndodhej një trup i qëlluar me thikë në pjesën e pasme të makinës?

-“Nuk e di, nuk ia kam idenë.”

-Pse u përpoq që të ndalojë disa të huaj që po ziheshin me thika?

“Pse jo? Pse jo?

Çfarë ndodhi me kushërinjtë e tu?

“Ikën të takonin disa vajza besoj. Shiko, unë nuk kam vrarë asnjeri,” th


Të fundit

“U informova zyrtarisht”/ Vuçiç: I lutemi Greqisë të mos e njohë Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç i kërkon Greqisë që të mos e njohë Kosovën. Vuçiç ka theksuar se sot ka...

49-vjeçari largohet nga ambientet e Spitalit Psikiatrik në Tiranë, alarmojnë familjarët: Është i rrezikshëm

Pasi mjeku i hapi kartelën për shtrim, krejt papritur Aleksandër Hoxha u largua në orën 10 të paradites, të datës 26 maj. Nuk dihen...

Plagosja e 39-vjeçarit në Vlorë/ Zbardhet ngjarja, shpallet në kërkim 18-vjeçari

Vlorë- Zbardhet ngjarja e ndodhur mbrëmjen e djeshme në lagjen “Uji i Ftohtë” ku u plagos me armë zjarri një 39-vjeçar. Identifikohet dhe shpallet në...

Covid në Shqipëri/ Asnjë humbje jete, ja sa persona u infektuan në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot për të dytën ditë radhazi se nuk ka asnjë humbje jete, teksa flitet për 20 raste të reja me...

Lajme të tjera

Web TV