Siguroi jetën për 1 mln euro/ Kthesa e papritur në hetimet për vrasjen e 20-vjeçares në Greqi, ja çfarë dyshohet

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Hetimet për vrasjen e 20-vjeçares britanike Carolinë nga një grup grabitësish kanë marrë një tjetër kthesë. Sipas mediave greke, mister mbetet roli i bashkëshortit të saj. Teksa kanë zbardhur deklaratën e policisë, një pjesë e mediave greke ngrenë dyshime mbi lëvizjet e dyshimta të autorëve, që sipas tyre mund të jenë dhënë vetëm nga një i njohur i familjes.

Po ashtu Carolina kishte siguruar jetën e saj për shifrën 1.000.000 euro, fakt që ka ngritur dyshime tek bashkëshorti i tij, tha Stavros Balaskas, duke folur për ANT1.

Sakaq në të njëjtën kohë, ai u shfaq i bezdisur nga skenarët që qarkulluan në lidhje me atë që e kreu krimin. Vrasja brutale e Caroline 20-vjeçare, para burrit dhe fëmijës së saj në shtëpinë e Glyka Nera, është një krim i rrallë, pasi nuk ka asnjë gjurmë të autorëve në shtëpi, as një shembull (material vizual, dëshmi) të mbërritjes dhe largimit të tyre, gjë që ngre dyshime.

Dyshimi tjetër në lidhje me rolin e bashkëshortit të britanikes. Dyshimet përforcohen nga dëshmia e pilotit, që është gjetur me një kabëll i lidhur në banesën ku u gjet e vdekur bashkëshortja e tij. Policia greke thotë se kablli është marrë nga magazina e banesës dhe se grabitësit nuk e kanë pasur me vete atë.


Të fundit

Demokratët ‘sulmojnë’ Bashën: Je humbës i përsëritur

Demokratët nuk ndalin “shpërthimet” dhe akuzat ndaj Lulzim Bashës, duke e konsideruar përgjegjës për humbjen e zgjedhjeve më 25...

Siguroi jetën për 1 mln euro/ Kthesa e papritur në hetimet për vrasjen e 20-vjeçares në Greqi, ja çfarë dyshohet

Hetimet për vrasjen e 20-vjeçares britanike Carolinë nga një grup grabitësish kanë marrë një tjetër kthesë. Sipas mediave greke, mister mbetet roli i bashkëshortit...

Seria A e re: Venezia kompleton listën e 20 ekipeve në fillim

Seria A e re tashmë është e plotë. Ekipi i Paolo Zanetti, i promovuar nga kadetë të tillë si Empoli dhe Salernitana, do të jetë...

Sekuestrohet pasuri me vlerë mbi 500 mijë USD në Tiranë, i përkasin të arrestuarit në Angli

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin “Plantacioni”, duke vendosur në sekuestro preventive mbi disa pasuri me vlerë rreth 500.000 dollarë, që dyshohet se vjen...

Po shpërndante drogë, “Shqiponjat” arrestojnë në flagrancë 23-vjeçarin në Lezhë

Policia e Lezhës ka kryer kontrolle të shtuara në të gjithë qarkun, për goditjen e paligjshmërisë. Gjatë aksionit, policia ka goditur një rast të shpërndarjes...

Lajme të tjera

Web TV