Vrasja e 20-vjeçares në Greqi/ Kamerat kanë regjistruar lëvizje të dyshimta para shtëpisë së çiftit (Video)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me ngjarjen e rëndë që ka tronditur Greqinë para pak javësh dhe mbeti e vrarë 20-vjeçarja Caroline. Mediat greke kanë njoftuar se kamerat e sigurisë në zonë kanë zbuluar lëvizjen e një makine të dyshimtë dhe një motoçikletë e cila lëvizi në zonë, disa minuta pas orës 05:00 mëngjesit fatal të 11 majit.

Ishte ora 05.30 e mëngjesit dhe pak minuta më herët autorë kishin kryer krimin brutal në shtëpinë e pilotit të aviacionit civil në rrugën Panagouli. Ata i morën jetën gruas së tij e cila ndodhej pranë vajzës së tyre 11 muajshe, ndërsa morën edhe 11,000 euro dhe bizhuteritë e tyre. Në emisionin investigativ “Dritë në tunel”, një shikues dërgoi pamje të reja video, të cilat tregojnë një makinë të errët dhe një motor.

Materiali specifik është nga kamerat CCTV nga shtëpia e tij në rrugën Karaiskaki, afër shtëpisë së çiftit. Makina e errët kalon në orën 05:07 të mëngjesit të së martës së 11 majit dhe katër minuta më vonë, në 05:11, kalon motori, drejtuesi i të cilit duket se ka veshur një xhup me kapuç. Ky material do të shqyrtohet nga autoriteti kompetent policor.


Të fundit

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi/ Kamerat kanë regjistruar lëvizje të dyshimta para shtëpisë së çiftit (Video)

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me ngjarjen e rëndë që ka tronditur Greqinë para pak javësh dhe...

Tragjedia e Kombinatit/ Vetëflijimi i familjes Josifi, prokuroria zbulon pse ndodhen dy vdekjet

Dhjetë muaj pas ngjarjes së rëndë në kryeqytet ku policia gjeti të vetëflijuara dy pjesëtaret e familjes Josifi, Anisa dhe Zhaneta Josifi, dhe në...

Xhaçka publikon foton e Paqerujatëseve shqiptare në OKB: Nderim për ata që rrezikojnë jetën për të sjellë paqe e siguri

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka, në Ditën Ndërkombëtare të Paqeruajtësve të Kombeve të Bashkuara, ka nderuar të gjithë ata që rrezikojnë jetën e tyre...

E frikshme/ Gjenden eshtrat e 215 fëmijëve në një ish-shkollë

Një varr masiv që përmban eshtrat e 215 fëmijëve është gjetur në Kanada në një ish shkollë rezidenciale e ngritur për të asimiluar njerëzit...

Rama shmang grumbullimet, Asambleja Kombëtare e PS do të zhvillohet online

Asambleja Kombëtare e PS do të zhvillohet online. Edhe pse nga data 1 qershor, do të ketë një lehtësim të masave kundër koronavirusit, Partia...

Lajme të tjera

Web TV