Lajm i hidhur/ Ndahet nga jeta aktorja e njohur amerikane

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare aktorja e njohur amerikane, Arlene Golonka.

Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur mbesa e saj, Stephanie Morton, e cila tha se aktorja vuante prej kohësh nga një sëmundje, ndërsa ndërroi jetë në banesën e saj në West Hollywood. Arlene Golonka u bë e njohur për përfshirjen në serialin “Mayberry RFD”, ku personifikohej si Millie Swanson.

Aktorja e nisi rrugën e artit në moshën 19-vjeçare, ku nisi të studionte për teatër në Nju Jork. Ajo mori pjesë në një sërë shfaqjesh teatrore, ku mund të përmendim: The Night Circus”, “Come Blow Your Horn”, “One Flew Over the Cuckoo’s Nest”.

Po ashtu, Golonka ka spikatur në shumë role e si në  filma të tjerë si: “The Busy Body”; “Airport 77”; “The In-Laws”; “Hang Em High”, etj.


Të fundit

Lajm i hidhur/ Ndahet nga jeta aktorja e njohur amerikane

Është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare aktorja e njohur amerikane, Arlene Golonka. Lajmin e hidhur e ka bërë të...

Grabitet shtëpia në Shkodër/ Autorët i drejtojnë armën pronarit, marrin miliona lekë dhe kamerat e sigurisë

3 persona kanë grabitur mbrëmë shtëpinë e Pashk Melit në Shkodër. Ata i kanë vënë armën në kokë kryefamiljarit dhe me pas kanë marrë...

‘Çmenduria’ në Tiranë/ Gazetarja raportonte live , shoferja i shkon tek këmbet me makinë (Video)

Në një lidhje të drejtëpërdrejtë televizive çfarë nuk ndodh! Ka njerëz që u shmangen kamerave, disa të tjerë para objektivit mundohen të sillen mirë...

Vrau shokun e tij padashje/ Gjykata e Apelit merr vendimin për Marjus Demës

Gjykata e Apelit ka vendosur të mos pranojë ankimimin e shtetasit Marjus Dema, i cili akuzohet për vrasjen e shokut të tij, 27-vjeçarit Mehmet...

E rëndë në Elbasan/ Gjendet i vdekur një person, ja dyshimet e para

Një person rreth 65 vjeç është gjetur i vdekur në Elbasan. Sipas Top Channel në trup nuk i janë gjetur shenja dhune dhe dyshimet e...

Lajme të tjera

Web TV