Kryeminstri Rama takim 2 ditor me palën turke për diskutime/ Çështje të rëndësishme turizmi, farmaceutika dhe energjia

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama, prej ditës së djeshme po zhvillon një vizitë dy-ditore në Ankara.

Burimet bëjnë me dije se kryeministri Rama është i shoqëruar nga ministrat Blendi Klosi, Belinda Balluku, Ogerta Manastirliu, Arben Ahmetaj, Evis Kushi, Elva Margariti dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj

 

Gjatë takimeve të shumta që delegaçioni po zhvillon, po diskutohet me palën turke për projektet e bashkëpunimit me investitorë në fusha të ndryshme të rëndësishme si teknologjia digjitale, turizëm, farmaceutikë, energji e transport.

Ditën e djeshme, Rama ka zhvilluar një takim me presidentin turk, Reçep Tayyip Erdoğan me dyer të mbyllura.


Të fundit

Kryeminstri Rama takim 2 ditor me palën turke për diskutime/ Çështje të rëndësishme turizmi, farmaceutika dhe energjia

Kryeministri Edi Rama, prej ditës së djeshme po zhvillon një vizitë dy-ditore në Ankara. Burimet bëjnë me dije se kryeministri...

Videot në TikTok të Enkeleda Kapedanit/Balla: Politika s’ka më punë me emërimet në drejtësi

Videot në TikTok të drejtueses së Gjykatës së Elbasanit Enkeleda Kapedani kanë krijuar debate në Kuvend.  Kreu i grupit parlamentar të PS Taulant Balla ka...

Arti shqiptar në zi/ Ndërron jetë aktori i njohur Pirro Mani

Ka ndërruar jetë në moshën 89-vjeçare regjisori dhe aktori i njohur, Pirro Mani. Aktori ka ndërruar jetë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku jetonte...

Zhdukja misterioze e shefit të drogës, dalin pamjet e reja: Ka gjurmë të caktuara që mund të jetë gjallë

Detaje të reja dalin në dritë në lidhje me zhdukjen misterioze të shefit të Antidrogës për Ulqinin dhe Tivarin në Malin e Zi, Rudolf...

Zyrtare: Inter prezanton trajnerin e ri, Simone Inzaghi firmos për dy vite me zikaltrit

Simone Inzaghi është trajneri i ri i Interit. Kjo u njoftua nga klubi zikaltër, i cili zgjodhi ish-trajnerin e Lazio për të zëvendësuar Antonio...

Lajme të tjera

Web TV