Rama i jep lamtumirën Pirro Manit: Ishte ustai i madh i skenës teatrore, pa të, kultura dhe arti do ishin shumë më të varfër!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

 

Kryeministri Edi Rama shpreh ngushëllime për largimin nga jeta të aktorit dhe regjisorit të njohur, Pirro Mani, në moshën 89-vjeçare.

Rama shkruan në “Facebook” se Mani ishte ustai i madh i skenës kombëtare teatrore dhe pa të kultura dhe historia e artit skenik shqiptar do të ishin shumë më të varfër.

“LAMTUMIRË USTA! Pirro Mani ishte ustai i madh i skenës kombëtare teatrore. Pa të kultura dhe historia e artit skenik shqiptar do të ishin shumë më të varfër. U prehtë në paqe dhe ngushëllime familjes🙏”, shkruan Rama.

 


Të fundit

Rama i jep lamtumirën Pirro Manit: Ishte ustai i madh i skenës teatrore, pa të, kultura dhe arti do ishin shumë më të varfër!

  Kryeministri Edi Rama shpreh ngushëllime për largimin nga jeta të aktorit dhe regjisorit të njohur, Pirro Mani, në moshën...

Vrasje për hakmarrje në Vlorë/ Shkëlzen Velajt, në 2015 i vranë vëllanë, konfliktet mes familjeve

Vlora u trondit në mesnatë nga një tjetër atentat.  Viktimë mbeti Shkëlzen Velaj vëllai i të cilit ishte vrarë 6 vjet më parë në...

Vizita në Turqi/ Klosi jep detaje: Vijojmë shkëmbimet dhe marrëdhëniet ndërmjet institucioneve tona

Ministri i Turizmit Blendi Klosi ka dhënë detaje për vizitën dy ditore të delegacionit qeveritar shqiptar në Turqi, i cili ka mbërritur dje. Në një...

Von der Leyen jep lajmin e mirë: Deri në korrik 70% e popullsisë e vaksinuar, janë vaksinuar mbi 80 milionë europianë

  Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen, u shpreh se më shumë se 80 milionë qytetarë në Bashkimin Evropian kanë marrë të dyja...

“Fluturo tashmë me engjëjt”/ Elton Deda dedikim prekës për humbjen e regjisorit Pirro Mani

Këngëtari Elton Deda ka prekur me mesazhin e tij kushtuar ndarjes nga jeta të aktorit të njohur dhe regjisorit Pirro Mani, babai i partneres...

Lajme të tjera

Web TV