Rehabilitohet kanali vaditës i Rrinës në Librazhd/ Balla: Mbulon me vaditje 1400 ha tokë bujqësore në disa fshatra

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vijojojnë investimet në bujqësi për të lehtësuar punën e fermerëve në zonat e Librazhdit në prag të sezonit të vaditjes.

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i shoqëruar nga kryetari i Bashkisë Kastriot Gurra pa nga afër punën që po kryhet për rehabilitimin e Kanalit vaditës të Rrinës në Librazhd.

Ky kanal mbulon vaditjen e rreth 1400 ha tokë bujqësore në disa fshatra të Librazhdit.

Në fjalën e tij Balla tha se ky është një kanal që mbulon disa fshatra dhe natyrshëm që investimi në këtë kanal ka qenë një domozdoshmëri.

“Me përfundimin e punkmeve të këtij kanali ne përmbyllim një prej investimeve më të rëndësishme në rrjetin e kanaleve vaditëse”, deklaroi Balla.


Të fundit

Rehabilitohet kanali vaditës i Rrinës në Librazhd/ Balla: Mbulon me vaditje 1400 ha tokë bujqësore në disa fshatra

Vijojojnë investimet në bujqësi për të lehtësuar punën e fermerëve në zonat e Librazhdit në prag të sezonit të...

Flet kushëriri i Kudret Saliajt: Ditën para vrasjes na kanë ardhur në banesë, e dimë kush ja ka bërë shenjat

Kushëriri i Kudret Saliajt, i cili u vra nga vjehrri në një lokal të Tiranës dy ditë më parë , Mexhit Picari, ka përgënjeshtruar...

E rëndë/ 25-vjeçari qëllon me thikë kalimtarët, 6 persona humbin jetën, dhjetra të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kinë, ku një person ka goditur me thikë kalimtarët. Mediat e huaja bëjnë me dije se nga ngjarja...

Dasma e Boris Johnson/ Ish e dashura: Nuk do të martohesha me të as me plumb, shpëtova mirë

Dasma e kryeministrit britanik Boris Johnson javën e kaluar me Carrie Simonds, tërhoqi vëmendjen e mediave, por dhe të ish-partnereve të kryeministrit. Petronella Wyatt (e...

“Messi, Mbappe, Haaland, Kane, Ramos”/ 20 lëvizjet që mund të shkaktojnë ‘tërmet’ në merkaton verore

Merkato verore premton të jetë një ndër më emocionueset për shumë vite me yje si Sergio Ramos, Erling Haaland, Kylian Mbappe, Harry Kane si dhe Lionel...

Lajme të tjera

Web TV