Manastirliu: Sot priten 11.700 doza vaksinash

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka njoftuar sot ardhjen në Shqipëri të mijëra dozave vaksinash.

Manastirliu shkruan se priten edhe 11 mijë e 700 doza të tjera vaksinash Pfizer. Ministrja shton se vijon pa u ndalur plani kombëtar i vaksinimit, për ruajtjen e shëndetit dhe jetës së çdo qytetari.

“Sot presim edhe 11,700 doza të tjera vaksinash Pfizer, për të vijuar pa u ndalur me planin kombëtar të vaksinimit, për ruajtjen e shëndetit dhe jetës së çdo qytetari”, bën me dije Manastirliu.

Manastirliu shprehet se sot kalojnë mbi 800 mijë vaksinime të kryera, ndërsa 300 mijë qytetarë tashmë kanë kryer të dy dozat e vaksinave.

“Në qendrat shëndetësore afër vendbanimit dhe në qendrat e vaksinimit të përqendruar, vijon pa u ndalur vaksinimi masiv. Më shumë 300 mijë qytetarë tashmë i kanë kryer të dy dozat e vaksinës, ndërsa sot pritet të kalojnë mbi 800,000 vaksinime të kryera”, tha Manastirliu.

 


Të fundit

Manastirliu: Sot priten 11.700 doza vaksinash

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka njoftuar sot ardhjen në Shqipëri të mijëra dozave vaksinash. Manastirliu shkruan...

Mashtroi kompaninë shqiptare përmes internetit, arrestohet 41-vjeçari në Gjermani

Njësia për Hetimin e Krimeve Kibernetike në Drejtorinë Hetimore në Departamentin e Policisë Kriminale në Policisë së Shtetit përmbyllime sukses operacionin e koduar “Përfundimi”,...

U shemb nga kamioni 50 ton, nis rindërtimi i urës në Darëzesë

Ka nisur sot rindërtimi i urës provizore në Darëzezë, katër ditë pas shembjes së saj. Rindërtimin e urës kanë nisur forcat xheniere të ushtrisë ....

E rëndë/6 burra tentojnë të përdhunojnë live në internet 25-vjeçaren

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme në Greqi, ku një grua e re u sulmua seksualisht nga gjashtë burra. Siç raportojnë mediat...

Sot provimi i Letërsisë për Maturën, testi publikohet në rrjetet sociale

Sot në mbarë vendin mbahet provimi i Letërisë për Maturën Shtetërore. Mirëpo, testi ka dalë në rrjetet sociale. Testi është publikuar i plotë në “Facebook”. Testi...

Lajme të tjera

Web TV