Vrasja në Shkodër/ Viktima sot do festonte ditëlindjen, autorit iu gjetën 6 shishe alkool në shtëpi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dalin detaje të reja nga ngjarja makabër e regjistruar në Shkodër, ku vëllai ka vrarë motrën. Mësohet se viktima sot të festonte ditëlindjen, që ishte dhe kjo arsyeja e ardhjes së saj nga Gjermania në Shkodër.

Nga sa raportohet, në momentin që policia ka shkuar në banesën e Fabian Vukaj, i janë gjetur 6 shishe alkooli dhe mendohet se ka qenë i alkoolizuar në momentin që ka kryer krimin. Viktima, Diana i jepte një rrogë mujore prej 300 eurosh në muaj vëllait të saj të vogël, por duket kjo nuk i mjaftonte për shkak se dhe luante bixhoz dhe kanë debatuar herë pas herë për para që e motra shpenzonte për mobilimin e një shtëpie të saj në Velipojë.

Mëson se Fabian Vukaj, 55-vjeç ka qenë i dënuar me 10 vite burg para 30 vitesh për tentativë vrasjeje kur ka qenë në ushtri pasi ka goditur me thikë një person.


Të fundit

Vrasja në Shkodër/ Viktima sot do festonte ditëlindjen, autorit iu gjetën 6 shishe alkool në shtëpi

Dalin detaje të reja nga ngjarja makabër e regjistruar në Shkodër, ku vëllai ka vrarë motrën. Mësohet se viktima...

Armina Mevlani festoi ditëlindjen, publikohen pamjet nga festa madhështore ‘nënujore’

Një ndër blogeret më të njohura, Armina Mevlani festoi dje 30 vjetorin e lindjes me një super festë që do ta mbajë mend gjatë....

Manastirliu: Sot priten 11.700 doza vaksinash

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka njoftuar sot ardhjen në Shqipëri të mijëra dozave vaksinash. Manastirliu shkruan se priten edhe 11 mijë...

Mashtroi kompaninë shqiptare përmes internetit, arrestohet 41-vjeçari në Gjermani

Njësia për Hetimin e Krimeve Kibernetike në Drejtorinë Hetimore në Departamentin e Policisë Kriminale në Policisë së Shtetit përmbyllime sukses operacionin e koduar “Përfundimi”,...

U shemb nga kamioni 50 ton, nis rindërtimi i urës në Darëzesë

Ka nisur sot rindërtimi i urës provizore në Darëzezë, katër ditë pas shembjes së saj. Rindërtimin e urës kanë nisur forcat xheniere të ushtrisë ....

Lajme të tjera

Web TV